Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЛЕЧО Закарпатський Рататуй | Cмачно з Костянтином Грубичем

Їжа
Опубліковано: 17 верес. 2020 р.
Підписатися
Любите смачно готувати? Підписуйтесь на канал Костянтина Грубича: https://bit.ly/2U2iWyZ

Що у вас виникає в уяві, коли чуєте слово «лечо»? У мене – консервований нашинкований болгарський перець у заливці. Пригадую, як колись знімали виробництво такого лечо на заводі біля Берегово для «Знаку якості». Домашні леча, які траплялися мені куштувати, теж були із категорії закруток. Варіації різні, але по-любому у банках.

У Перечині закарпатський бетяр, фотограф, гастроблогер і відомий шеф-кухар Едгар Петі розкрив мені лечо геть з іншого боку. Я швидше назвав би продемонстровану ним і Надією Цмур куховарську атракцію вітчизняною шакшукою – відомою на весь світ ізраїльською яєшнею з помідорами.
Едгар доводить, що саме такою має бути справжнє лечо – овочеве рагу, приготване зі свіжих овочів на пательні і тут же з’їжджене. Теж цікаво, тим більше, що у Закарпатті більшість людей саме так і вважають. Тому передаю побачений досвід усім вам.

Для приготування лечо по-закарпатськи треба мати:
500 г перців
500 г ковбаски
500 г помідорів
500 г цибулі
4 яйця
100 г смальцю

Перець помити, очистити від насіння, нарізати півкільцями. Цибулю почистити і нарізати півкільцями. Помідори надрізати навхрест, опустити в киплячу воду, потім обдати холодною водою і зняти шкірку. М'якоть нарізати часточками. При великому обломі шкірку можна і не знімати.

На пательню (плачинтівку по-ужгородськи) покласти масть (смалець), розтопити. Викласти цибулю, обсмажити, а потім томити під кришкою 5 хв, до виділення рідини, Далі викласти пікницю і дочекатися, доки вона пусте жир. Кладемо перець, трохи потримати на вогні, викласти помідори. Смажити 20 хв.

Яйця збити з парою ложок холодної води, сіллю і перцем. Обережно залити у майже готове лечо. Посолити, поперчити, постійно помішуючи, готувати ще 2-3 хв. Подавати лечо гарячим або холодним.

Порада Едгара Петі з його книжки «Бограч та інші страви бетяра»: «Лечо можна готувати як густим, так і трохи ріденьким, залежно від смаку кожного. Я полюбляю, щоб було трохи соку, у який можна макати запашний білий хліб. Саме так, закарпатське лечо є самостійною стравою, і тому його їдять просто з хлібом. Обов’язково приготуйте лечо в сезон: тоді перець і помідори мають сильний аромат і ваша страва смакуватиме ще краще!»

Нам залишається лише дослухатися до поради і приготувати! Адже сезон у розпалі)

У мене на каналі скромно заховався ще один суперовий рецепт із болгарським перцем – фаршировані перці сиром тофу. Зазирніть сюди: https://cutt.ly/kfFjtli


Я в соцмережах:
Фейсбук: https://www.facebook.com/nejnich
Інстаграм: https://www.instagram.com/kgrubych/


#лечо #рагу #томат
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить