Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Ви Досі Не Чули Що Таке КАПАМА !!! Дивіться Дивуйтеся І Готуйте У Великому Казані Страву З Енеїди

Їжа
Опубліковано: 1 черв. 2021 р.
Підписатися
Любите смачно готувати? Підписуйтесь на канал Костянтина Грубича: https://bit.ly/2U2iWyZ

Кілька місяців тому мені у фб написав чоловік з Білої Церкви із безапеляційною вимогою приїхати до нього на ставки під Білу Церкву на дегустацію капами. Що то за лихо? Чи радість? Адже фізично неможливо відгукуватися на кожну пропозицію від незнайомців. Але тут щось йокнуло, начебто може вийти цікава справа, та і страва також.
Таким було заочне знайомство із кухарем із села Піщана Білоцерківського району на Київщині Юрієм Ковтуненком. Він не зупинився на першому запрошенні, писав і далі. І я вже знав, що пан Юрій любить експериментувати на кухні: у нього відомі з дитинства рецепти буцімто отримують нове життя і путівку в широкий світ. Колись працював у ресторанах Литви (приїжджає на запрошення адміністрації закладів), готував на фестивалях в Іспанії, на весіллях в Ізраїлі та інших країнах. Він — герой популярних гастроблогів та роликів про українську кухню. Нещодавно Юрій Ковтуненко отримав своє перше свідоцтво про реєстрацію авторських прав на страву за власною рецептурою.- КАПАМА.

Його «Українська КАПАМА від Юрія Ковтуненка» готується у великому казані і на відкритому вогні. На дно казана кухар кладе шар листків капусти, краще квашеної, свинячі реберця, зверху порізану півкільцями цибулю, свинячі рульки, які покривають кружальця моркви, потім кільця домашньої ковбаси, поверх них голубці із перловки, обгорнуті квашеними листами капусти, які закривають білі гриби або печериці. Додає лавровий лист, спеції на смак та вершки і залишає на вогні на дві години.

Юрій знає, що капами готують, скажімо, болгари, але зовсім за іншим рецептом й з іншими інгредієнтами, смаком і ароматом. Він полюбляє готувати у казані, на велику кількість людей. Такий ритуал об’єднує родину, друзів, громаду.

Чоловік каже, що на своїй кухні він віддає перевагу місцевим та сезонним продуктам, вони корисніші, ніж привозні. Рекомендує частіше вживати страви із гороху, пшона, перлової крупи, які багаті на мінерали та мають лікувальні властивості. Наприклад, пшоняне борошно лікує гіпертонію, стенокардію, позбавляє печії.

Подивіться це відео як документальний фільм. Бо тут головне – настрій, природа і щире захоплення людини улюбленою справою.

Ще одна крута страва у казані у мене на каналі – човлент. Готував її кілька років тому у Дніпрі. Подивіться при нагоді: https://cutt.ly/ifvGsV0

Я в соцмережах:
Фейсбук: https://www.facebook.com/nejnich
Інстаграм: https://www.instagram.com/kostyagrubych/

#капама #голубці #домашня_ковбаса
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить