Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ПШОНЯНА КАША Зі Шпинатом І Горіхами Секрет Улюблена Страва Григорія Сковороди Чим Смакували Титани

Їжа
Опубліковано: 30 берез. 2021 р.
Любите смачно готувати? Підписуйтесь на канал Костянтина Грубича: https://bit.ly/2U2iWyZ

Оксана Скиталінська розказала мені, що наш славний філософ і наймудріший українець в історії Григорій Сковорода міг би слугувати зразком правильного харчування. Він ніколи не переїдав, їв найпростішу їжу – злаки, овочі, фрукти, кусень черствого хліба і запивав джерельною водою. Маємо свідчення його учня і друга Михайла Ковалинського, який по смерті Сковороди написав його біографію «Житіє Сковороди»: «Уставав дуже рано, їв раз на день, без м'яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити».

У мене немає документальних свідчень прихильності мого славного земляка саме до пшоняної каші. Але за часів його життя це була одна з найпопулярніших страв. А годі вже казати про її користь! Нерідко навіть самі лікарі рекомендують вживання пшоняної каші як доповнення до лікування. Це пов'язано з тим, що пшоно - універсальна крупа, яка позитивно впливає на людину з будь-яким захворюванням. Регулярне вживання каші значно покращує самопочуття, причому відзначають це і відносно здорові люди. Головне - правильно її приготувати, інакше потрібна користь пшоняної каші буде злегка зіпсована гіркуватим присмаком. А користі в каші чимало:
• має низьку калорійність, але надовго насичує організм енергією і почуттям ситості;
• пшоно позбавляє депресії і зміцнює нервову систему, тому його називають "продуктом спокою";
• очищає організм не тільки від токсинів і шлаків, але й від важких металів. Це особливо актуально для людей, які проживають у зоні з поганою екологією, і тих, хто часто лікується антибіотиками;
• вітаміни групи В в пшоні покращують пам'ять;
• калій і магній нормалізують серцевий ритм, зміцнюють серце й судини;
• пшоно - відмінна профілактика атеросклерозу, адже воно знижує рівень шкідливого холестерину й негативно впливає на холестеринові бляшки;

• зміцнює волосся, робить його блискучим і видаляє лупу;
• зміцнює зуби й нігті, тому що містить чимало кальцію;
• велика кількість у пшоняній каші вітамінів дозволяє їй сприятливо впливати на шкіру, а саме прибирати різні висипання й прискорювати її відновлення.
• Пшоно містить речовини, які сприяють виробленню колагену й уповільнюють старіння;
• пшоняна каша має неоціненний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує її і приводить у порядок обмін речовин.
• регулює рівень цукру в крові.

Не показано пшоняну кашу людям із захворюваннями підшлункової залози, із підвищеною кислотністю, вагітним, схильним до закрепів, дітям до трьох років.
У моєму ролику ви побачите головний секрет приготування пшонки – правильність пропорції. І мій ексклюзив – горіхово-шпинатна приправа. Реально – бомба бомбіческа!
Сладники:
1 склянка пшона
4 склянки води
Сіль за смаком
ПРИПРАВА:
100 г шпинату
50 г волоських горіхів
По чайній ложці соєвого соусу, оливкової олії, пів чайної ложки бальзамічного оцту.

У мене на каналі у рубриці «Чим смакували титани?» пропоную також переглянути ролик про улюблений Тарасом Шевченком борщ із сушеними карасями: https://cutt.ly/kx9K9bz



Я в соцмережах:
Фейсбук: https://www.facebook.com/nejnich
Інстаграм: https://www.instagram.com/kostyagrubych/


#пшоно #шпинат #сковорода
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить