Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.
Сьогодні з лікарем-дієтологом Софією Шпак ми розберемось, чим небезпечний надлишковий цукор та запропонуємо варіанти солодощів, що не нашкодять.
Надмірне споживання цукру може стати причиною ожиріння у дітей і появою раннього карієсу. Крім того, вживаючи багато солодкого дитина не буде отримувати в достатній кількості білки, жири та вуглеводи. При повноцінному харчуванні додатково вживати цукор немає потреби, мозок може отримувати необхідну енергію не лише з цукру.
Щодо норм, то дітям до 2 років вживати цукор взагалі не рекомендовано, а після цього віку кількість не повинна перевищувати 10% від добового споживання калорій. Ще краще для здоров’я - зменшити споживання цукру до 5%, це приблизно ~ 25 г на день або 5 чайних ложок.
Цукор буває двох видів - природний та доданий. Доданий цукор міститься в цукерках, тістечках, тортах, випічці. Це і прихований цукор: мед, патока, сиропи, фруктові соки, карамель, солод та будь-які солоді концентрати. Природний цукор міститься у фруктах, сухофруктах, молочній продукції. Він може бути частиною здорового раціону дитини. У фруктах і сухофруктах, до того ж, міститься клітковина, яка перешкоджає швидкому всмоктуванню цукру.
Для батьків, діти яких полюбляють солодощі, є важливі поради:
- Не робіть вдома запаси солодощів, користуйтеся моментом вийти з дитиною на прогулянку та насолодитися. смаколиком разом та з користю (фізична активність дасть змогу використати надлишок ккал).
- Не привчайте закінчувати кожен прийом їжі солодощами.
- Не використовуйте солодощі, як винагороду, не залишайте без солодкого, щоб покарати.
- Читайте на етикетках склад продуктів: обирайте продукт того бренду, де цукру менше.
- Пам’ятайте про прихований цукор в соках, молочній продукції, дитячому харчуванні (каші, мюслі, йогурти, сирки). Уважно читайте етикетки.
Часто діти обирають солодкі газовані напої, а не просту воду, щоб втамувати спрагу. Це може негативно вплинути на водний баланс: дитина стає неуважною, дратівливою, знижується фізична та інтелектуальна активність, проявляється втома. Тому важливо забезпечити дитині доступ до питної води. Вода на видному місці вдома, в пляшці з собою в дорозі чи школі.
Якщо ж хочеться соку, то вживайте свіжовичавлений фруктовий сік без цукру, а якщо полюбляєте бульбашки просто трохи розведіть його столовою газованою водою. Ще можна зварити узвар без цукру або фруктовий компот з солодких плодів.
Наш мозок потребує для свого функціонування глюкози, проте цей цукор варто отримувати з овочів та фруктів, а не з солодкого чаю. Натомість доданий цукор може призвести до ожиріння і проблем з серцем у зрілому віці.
🍏 Яблучні чипси
яблуко
кориця
Покроковий рецепт приготування яблучних чипсів вдома
Яблуко наріжте тонкими-претонкими слайсами. Тонко нарізати - це дуже важливо. Викладіть яблука на деко, застелене пергаментом. Важливо: яблука потрібно викладати в один шар.
Поставте до духовки, розігрітої до 80 градусів. Сушіть близько 1-1,5 години, дивлячись які чипси ви хочете: хрусткі чи м’якші.
Дістаньте яблучка, притрусіть корицею.
#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #ДитячіСмаколики #РецептКлопотенко #Чипси #ЯблучніЧипси #головнещовсередині #Юнісеф #unicef #здоровехарчування #урокиздоровогохарчування #ЮнісефКлопотенко #unicefukraine #ukraine
***********************************************
👩🍳 Рекомендую подивитися інші мої рецепти:
✔ Здорове харчування: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadhOiQSJO6lHlgYQrEdVjty7
✔ Українські страви: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadic2_Wknec5tWVGTUFhaBXU
***********************************************
Поширюйте і рекомендуйте відео. Це величезний вклад в розвиток українського контенту!
📧 Якщо ти хочеш написати мені щось цікаве, або можливо ти хочеш зі мною співпрацювати, тоді напиши мені на пошту info@klopotenko.com
розгорнути опис
згорнути опис