Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Вітамінні ДЕФІЦИТИ і як їх ПОПЕРЕДИТИ 🍇 ФОРШМАК з оселедця | Євген Клопотенко і Юнісеф

Їжа
Опубліковано: 9 верес. 2022 р.
Підписатися
Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.
Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Мартою Лісевич поговоримо про важливі вітаміни, які ми маємо отримувати з їжі. поговоримо про два вітаміни. Вітамін D, необхідний для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів та вітамін B1 (або тіамін), який відіграє важливу роль у обмінних процесах.
Почнемо з вітаміну D, який допомагає регулювати кількість кальцію і фосфатів в організмі. Ці поживні речовини необхідні для підтримки здоров’я кісток, зубів і м’язів. Нестача вітаміну D може призвести до деформації кісток, наприклад, до рахіту у дітей і до болю в кістках, викликаного станом, який називається остеомаляцією у дорослих. Також вітамін D з сонячного світла важливий для виділення серотоніну, природного стабілізатора настрою.
Вітамін D ми отримуємо із сонця в першу чергу. Зазвичай приблизно з кінця березня до кінця вересня сонячного світла достатньо, щоб більшість людей виробили весь необхідний вітамін D. Але з жовтня до початку березня сонячного світла замало. Вітамін D також міститься в продуктах: у жирній рибі: лососі, скумбрії, макрелі, оселедці, у яєчному жовтку, молоці, у лісових грибах та печерицях, які вирощували під ультрафіолетовим опроміненням.
Ще одним джерелом вітаміну D є харчові добавки. Дітям від народження до 1 року Британська служба здоров’я радить щодня давати добавку, що містить від 8,5 до 10 мікрограмів вітаміну D протягом року, якщо вони: на грудному вигодовуванні, на штучному вигодовуванні та вживають менше 500 мл суміші для немовлят на день, оскільки дитячі суміші вже збагачені вітаміном D, дітям у віці від 1 до 4 років слід давати щоденну добавку, що містить 10 мікрограмів вітаміну D протягом року.
Тіамін або вітамін В1 допомагає перетворити їжу в енергію для підтримки здоров’я нервової системи. Організм не здатний самостійно виробляти тіамін. Проте його можна отримати з їжі.
Цільнозернові продукти є хорошими джерелами тіаміну, також різноманітні білкові продукти, такі як нежирне м'ясо, домашня птиця, яйця, морепродукти, квасоля, горох та сочевиця, горіхи та насіння, соєві продукти.

🐟 Форшмак з оселедця з яйцем пашот
500 г філе оселедця
3 яйця пашот
1 маленька цибуля
2 ст. л. оливкової олії

Якщо у вас цілий оселедець, очистьте його, видаліть нутрощі, відріжте голову та хвіст і розберіть на філе. За допомогою пінцета заберіть кісточки з філе. Якщо ви купили готове філе оселедця в олії, промокніть його паперовим рушником, щоб прибрати зайву рідину.
Зваріть 3 яйця пашот.
У сотейнику закип'ятіть воду, яйце вбийте в миску. Робіть це акуратно, щоб не зашкодити цілісності жовтка. За допомогою ложки зробіть в сотейник вирву та влийте яйце з миски в центр вирви.
Акуратно перемішайте ложкою, щоб яйце не прилипло до дна. Варіть яйце 4 хвилини, щоб білок став пружним, а жовток не встиг повністю приготуватися. Потім дістаньте шумівкою та викладіть на паперовий рушник, щоб увібралася вода. Те саме зробіть і з двома іншими яйцями. Дуже важливо готувати яйця пашот по черзі. Яйця пашот повинні повністю остигнути.
Очистьте 1 цибулю та розріжте на 4 частини. За бажанням використовуйте червону цибулю. Якщо ви вимочували оселедець у молоці або воді, промокніть його паперовим рушником і пропустіть через м'ясорубку. Потім пропустіть яйця пашот і цибулю. Всі інгредієнти перемішайте та заправте 2 ст. л. оливкової олії. Подавайте на грінках з чорного хліба.

🥗 Салат табуле з цитрусовими
150 г пшона
1 апельсин
100 г лісових горіхів
5 гілочок м'яти
3 ст. л. оливкової олії
сіль та перець до смаку

Пшоно (150 г) засипте у каструлю та залийте водою у пропорції 1:4. Варіть приблизно 15 хвилин після закипання та злийте воду. (не знаю, чи так робив Женя, боще не було відео затвердженого)
Тим часом помийте один апельсин, відріжте шкірку зверху і знизу. Потім акуратно обріжте шкірку з боків. Виріжте у апельсина філе. Для цього очистіть його ножем, а потім видаліть м'якоть між білими плівками.
М'яту (5 гілочок) добре помийте і відокремте листочки від стебел. Листя м'яти дрібно порубіть ножем. Ви також можете порвати листочки руками.
Лісові горіхи (100 г) акуратно подрібніть ножем. Ступінь подрібнення може бути різна, залежно від ваших уподобань.
Посоліть і поперчіть пшоно до смаку, додайте 3 ст. л. оливкової олії. Акуратно підмішайте філе апельсина, подрібнену м'яту і горіхи.

#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #РецептКлопотенко #Форшмак #головнещовсередині #Юнісеф #unicef #здоровехарчування #урокиздоровогохарчування #ЮнісефКлопотенко #unicefukraine #ukraine

✔ Відео з уроками здорового харчування: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadhOiQSJO6lHlgYQrEdVjty7
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить