Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як уникнути ЗАЛІЗОДЕФІЦИТУ 🍲 СУП-пюре зі ШПИНАТУ 🥬 Крем-суп з СОЧЕВИЦІ | Євген Клопотенко і Юнісеф

Їжа
Опубліковано: 12 верес. 2022 р.
Підписатися
Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.
Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Софією Шпак поговоримо про такий важливий елемент як залізо, хвороби, спричинені його нестачею, і як нестачі заліза зарадити.
Залізодефіцит справді може завдати проблем зі здоров’ям. Найчастіше дітям, підліткам і вагітним жінкам. Залізо - це елемент, який доставляє кисень до усіх тканин нашого організму. Дефіцит заліза є основною причиною анемії - стану при якому зменшується кількість еритроцитів у крові. А це призводить до кисневого голодування і порушення роботи всього організму. Майже 33% невагітних жінок, 40% вагітних жінок та 42% дітей у світі мають підтверджену анемію.
Збалансоване харчування може попередити залізодефіцит, створити хороший запас заліза в організмі. Проте коли вам встановлено діагноз анемія, це свідчить про глибокий залізодефіцит: самою лише зміною харчування вже не зарадиш, але лише лікар може виписати вам препарати заліза, приймати їх самостійно не варто.
Чому так важливо контролювати залізо в організмі, що може статися, якщо його не вистачатиме? Нестача заліза у матері протягом останнього триместру вагітності може призвести до: затримки росту та розвитку плоду, низької маси дитини при народженні, передчасних пологів, затримки фізичного та інтелектуального розвитку дитини.
У дітей віком до двох років нестача заліза в організмі може мати серйозні та незворотні наслідки для розвитку мозку. У подальшому це може негативно позначитися на здібності дитини до навчання, успішності в школі.
Як помітити анемію? Якщо ви помітили у себе ламкість нігтів, випадіння волосся, блідість та сухість шкіри, виразки в куточках рота. Втомлюваність, слабкість, головний біль. Порушення сну. Зниження витривалості під час фізичного навантаження. Порушення уваги, пам’яті та концентрації, зверніться до лікаря. Це може бути ваш сімейний лікар, який допоможе встановити діагноз і призначити лікування. Але буває, що симптомів немає, а залізодефіцит є.
Існує 2 види заліза: 1) Гемове залізо - міститься в продуктах тваринного походження і добре засвоюється 2) Негемове міститься в рослинних продуктах - засвоюється гірше. Краще поєднуйте залізо тваринного походження з рослинним, для кращого засвоєння. Наприклад їжте м'ясо з салатом, печінку з броколі, сочевицю з м'ясом.
Покращити засвоєння заліза допоможуть продукти, багаті вітаміном С (наприклад, болгарський перець, цитрусові, ківі, помідор). Збалансуйте харчування ваших дітей, щоб в подальшому уникнути проблем з їхнім здоров'ям. Грудне молоко повністю забезпечує потреби дитини у харчуванні та рідині протягом перших шести місяців життя.

🍲 Суп-пюре зі шпинату

Інгредієнти:
500 г картоплі
1 цибуля ріпчаста
3 горошини духмяного перцю
1 лавровий лист
150 г шпинату
2 зубчики часнику
2 гілочки чебрецю
30 г волоських горіхів
1 ст. л. соняшникової олії
2 ст. л. оливкової олії (для подачі)
сіль до смаку

Картоплю почистіть, поріжте на невеликі шматочки. Викладіть картоплю в каструлю, залийте водою, додайте сіль, цілу очищену цибулину, духмяний перець і лавровий лист.
Дістаньте цибулю і прянощі, залишивши картоплю у воді, в якій вона варилася. Шпинат добре промийте, зріжте нижню частину, а листя поріжте великими шматочками.
Викладіть подрібнене листя шпинату в каструлю з картоплею разом із часнком та чебрецем, доведіть до кипіння, проваріть 1-2 хвилини і зніміть з вогню.
Перебийте суп занурювальним блендером прямо в каструлі до отримання однорідної консистенції. Спробуйте суп на смак і за необхідності додайте сіль.
Розлийте готовий суп по тарілках. У кожну тарілку додайте подрібнені ядра волоських горіхів і полийте невеликою кількістю оливкової олії.

🍲 Крем-суп з сочевиці та кінзи по-турецьки

Інгредієнти:
100 г сочевиці
40 г цибулі-порею
50 г моркви
1 ч. л. лимонного соку
150 мл томатного соку
500 мл води
часник до смаку
кінза до смаку
перець чилі до смаку
паприка до смаку
1 ст. л. соняшникової олії

Приготуйте всі інгредієнти для сочевичного крем-супу з кінзою. Помийте 40 г цибулі-порею, 50 г моркви, кінзу та часник та просушіть на паперовому рушнику. Переберіть та промийте під струменем води сочевицю.
Дрібно наріжте цибулю, моркву, перець чилі та часник. У сотейнику обсмажте овочі, поки цибуля не стане м'якою. Далі додайте сочевицю та обсмажте ще протягом однієї хвилини. До овочів і сочевиці влийте 150 мл томатного соку і 500 мл води. Все разом доведіть до кипіння і варіть до готовності сочевиці, приблизно 15-20 хвилин.
Коли сочевиця відвариться, перебийте суміш блендером до однорідного стану,
додайте до готового крем-супу сіль, сік лимона, паприку, кінзу до смаку та перемішайте.

#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #головнещовсередині #unicef #здоровехарчування #unicefukraine
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить