Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Водний БАЛАНС 🥤 Навіщо його ПІДТРИМУВАТИ | Євген Клопотенко і Юнісеф

Їжа
Опубліковано: 2 верес. 2022 р.
Підписатися
Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.

Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Мартою (Марта каже “Привіт”) поговоримо про те як важливо підтримувати водний баланс в організмі.
Немає чітких прописаних норм щодо споживання води. Це все дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів. Існують рекомендації щодо загального споживання води з усіх продуктів і рідин - це 3,7 л для чоловіків та 2,7 літрів для жінок. Тобто якщо ви їсте багато водовмісних продуктів, таких як овочі та фрукти і п'єте багато чаю або інших напоїв, споживання чистої води може бути меншим.

У короткостроковій перспективі низьке споживання води може призвести до головного болю, підвищення температури та навіть затуманення свідомості. В довгостроковій перспективі це може призвести, наприклад, до утворення каменів у нирках.
Не забуваємо, що всі солодкі напої, в тому числі магазинні соки містять у своєму складі надлишковий цукор і часте споживання таких напоїв підвищує ризик розвитку цукрового діабету та ожиріння. Тож радимо більш здорові напої.

Для того щоб діти споживали менше газованих напоїв, дуже важливо щоб дорослі давали їм гарний приклад. Тож в першу чергу я пропоную дорослим змінити свої харчові звички і повністю відмовитись від вживання солодкої газировки або звести до мінімуму.

Постійне підтримання належного водного балансу допомагає підтримувати нормальну температуру тіла, допомагає виводити з організму продукти обміну речовин з сечею та потом. Тож навіть невелике зневоднення може виснажити вас.
В яких випадках вживання води може бути збільшено? В першу чергу це будь-яка фізична активність, яка змушує потіти. Вам потрібно покрити втрату цієї рідини. Наприклад, тренування: важливо пити воду до, під час та після навантажень. Коли спекотно і ви багато потієте вам потрібно пити більше води. Коли піднімаєтесь на висоту, наприклад йдете в гори, організм швидше втрачає воду і вам потрібно більше пити. Зважайте на власний стан: коли у вас лихоманка, блювота чи діарея, необхідність у воді зростає.
Якщо вам раптом нудно пити багато простої води ви можете вичавити в неї сік зі шматочка лимона, лайма чи апельсина, щоб покращити та урізноманітнити смак. Особливо такий прийом буде доречним для дітей, так в них з'явиться звичка пити звичайну воду а не покупні лимонади.

Що стосується кави, безпечною нормою для більшості здорових людей вважається 400 міліграм кофеїну на день. Це десь 4 чашки завареної кави. Я рекомендую не перевищувати цю норму і вживати їх у першій половині дня, бо споживання кави може викликати безсоння. Деяким людям варто обмежити споживання кави. Наприклад, вагітним та годуючим жінкам - до 2-3 чашок.

☕ Чай трав’яний з журавлиною
2 ст. л. сухої липи
40 г сухої журавлини
1 л води
5 гілочок чебрецю
мед до смаку

Покроковий рецепт приготування трав'яного чаю з журавлиною
В заварний або скляний чайник насипайте 2 ст. л. сушеної липи, жменю сухої журавлини та гілочки чебрецю. Заваріть все крутим окропом протягом 10 хвилин.
Подавайте чай гарячим в прикуску з медом. Або дайте завареному чаю охолонути до 45 градусів та додайте улюблений мед до смаку.

🥤 Узвар
2 л води
400-500 г суміші: сушені яблука, сушені груші, урюк, шипшина, курага, сушений інжир
чебрець
лимон

Покроковий рецепт приготування Узвару
Засипте суміш для узвару в каструлю. Залийте 2 л води. Доведіть до кипіння та проваріть кілька хвилин.
Вимкніть і залиште настоюватись. Не потрібно довго варити узвар. Цього часу буде цілком достатньо, щоб фрукти віддали воді і смак і корисні речовини. Додайте чебрець та скибочки лимона.

#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #РецептКлопотенко #Воднийбаланс #головнещовсередині #Юнісеф #unicef #здоровехарчування #урокиздоровогохарчування #ЮнісефКлопотенко #unicefukraine #ukraine

✔ Відео з уроками здорового харчування: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadhOiQSJO6lHlgYQrEdVjty7
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить