Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як Варити Рис | Яким Буває і Як Приготувати Розсипчастий Рис | Євген Клопотенко

Їжа
Опубліковано: 6 серп. 2020 р.
Підписатися
У світі існує безліч видів рису. Сьогодні поговоримо про ті види, які найбільш поширені в Україні. Розповім вам про те, які існують види і способи обробки рису і як правильно варити той чи інший вид.

#ЄвгенКлопотенко#Клопотенко#Рис#ЯкВаритиРис #ЯкПриготуватиРис

Групи рису за розміром
Залежно від розміру рисинок рис ділиться на три основні групи. Це круглозернистий, середньозернистий і довгозернистий рис. Крім смакових відмінностей у кожному з цих видів рису міститься різна кількість крохмалю. Найбільше крохмалю у круглозернистому рисі, тому він найчастіше виходить більш клейким після відварювання. Відповідно у середньозернистому крохмалю менше і у довгозернистому його найменша кількість, тому цей рис завжди виходить більш розсипчастим.

Способи обробки рису
Існує рис, який не піддається обробці, тобто його не шліфують. Часто він має темний або чорний колір. В такому рисі міститься найбільша кількість корисних речовин, але при цьому він потребує найбільш довгої термічної обробки.

Всі інші види рису вважаються обробленими, тобто вони шліфуються. Але шліфування теж бувають різними. Є паровий рис, шліфування якого відбувається за допомогою пари. Пропарений рис теж містить досить багато корисних речовин.
Найбільш поширеним все ж залишається шліфований білий рис, хоч у ньому і залишається найменша кількість поживних речовин. Своєю популярністю він зобов'язаний тому, що готується він дуже швидко.

Як варити рис
Існують спеціальні рисоварки або відповідні режими для рису в мультиварці. Але не біда, якщо у вас немає цих девайсів – зварити ідеальний рис в простому сотейнику або каструлі теж досить просто.

Для прикладу я вибрав пропарений довгозернистий рис, так як він здається мені ідеальним і за вмістом корисних речовин, і за часом приготування, і за ціною.
Для рису важливі пропорції. Щоб він вийшов ідеальним, використовуйте 1 частину рису і 2 частини води. Після того, як закипить вода, дайте рису покипіти 5 хвилин, потім вимкніть вогонь, накрийте кришкою сотейник і дайте так постояти приблизно хвилин 15.
Цей спосіб підходить для будь-якого виду рису, буде відрізнятися лише сам час. Для круглозернистого рису час потрібно зменшити хвилин на 5, для нешліфованого – збільшити хвилин на 15. Зазвичай інструкції по часу приготування є і на самій упаковці.

Дякуємо меблевому бренду Blanc за допомогу в проведенні зйомок
http://blanc.ua/
https://www.instagram.com/blanc.ua/

І не забудьте підписатися на мій канал! Я постараюся поділитися всім, що сам знаю і використовую на кухні https://www.youtube.com/c/IevgenKlopotenko?sub_confirmation=1

Якщо ти хочеш написати мені щось цікаве, або можливо ти хочеш зі мною співпрацювати, тоді напиши мені на пошту info@klopotenko.com

Моя місія - поліпшити культуру харчування. На своєму ютуб-каналі, який постійно наповнюється нескладними відео-рецептами, я покажу, як і що можна готувати. Я поділюся з вами кулінарними Лайфхак і розповім, як зробити так, щоб ваша їжа була цікавіше і різноманітніше. Я хочу, щоб ви жили трішки смачніше. Давайте готувати разом? Тим більше, я переконаний, що готувати - це просто
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить