Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.
Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Оленою розповімо про те, чому важливий йод і в яких продуктах його знайти. Йодована сіль, навіщо вона, як впливає на IQ нації. Які регіони в Україні з вираженим йододефіцитом. Ознаки йододефіциту у дітей та вагітних та їх наслідки. Препарати йоду. Продукти з вмістом йоду.
Через недостатній вміст йоду в ґрунтах, віддалених від моря регіонів, в гористих місцевостях, у низці прибережних регіонів, мільйони українців вживають недостатньо йоду. У цьому нам може допомогти йодована сіль.
Низьке споживання йоду загрожує тим, що у немовлят і дітей навіть невеликий дефіцит йоду швидко призводить до порушень когнітивних здібностей. Йод важливий для зростання, розвитку і нормального обміну речовин у немовлят і старших дітей. Діти, які мають йододефіцит, швидко втомлюються, їм складно концентрувати увагу, аналізувати та запам’ятовувати інформацію. У дорослих дефіцит йоду може погіршувати розумові функції, впливати на продуктивність.
Орієнтовна кількість 1/8-1/4 чайної ложки на добу. Так як цей мінерал не накопичується в організмі, споживання солі має бути постійним.
Дефіцит йоду може спричинити порушення обмінних процесів; захворювання щитоподібної залози. Навіть незначний дефіцит йоду у жінок під час вагітності може спричинити освітні та когнітивні порушення у дітей в майбутньому.
Ознаки дефіциту йоду в організмі неспецифічні: це може бути відчуття постійної втоми, слабкість; збільшення щитоподібної залози (зоб); погіршення пам’яті; сухість шкіри, втрата її еластичності; порушення роботи кишківника; мерзлякуватість; різке зниження чи підвищення маси тіла; набряки; випадіння волосся.
Дітям від від 6 до 12 років потрібно 120 мкг йоду. Щоб дитина добре росла і розвивалася , готуйте для неї лише з використанням йодованої солі. Дітям старше 12 років та дорослим потрібно 150 мкг йоду. Вагітним та годуючим жінкам - добова потреба в йоді складає 250 мкг.
Препарати йоду такі як KI (калій йодид) приймають лише за призначенням лікаря. За потреби, їх можуть виписати тільки людям до 40 років, а також вагітним або годуючим жінкам. Рекомендовані дози залежать від віку та загального стану здоров'я.
Дотримуйтесь здорової, збалансованої дієти, яка містить йодовану сіль, молочні продукти, яйця, рибу, водорості та морепродукти, і ви зможете задовольнити потреби в йоді.
🥚 Турецькі яйця-пашот із йогуртовим соусом
Для яєць-пашот:
2 яйця
Для соусу:
2 зубчики часнику
100 г натурального йогурту
2 ст. л. розтопленого вершкового масла
6 гілочок петрушки
Візьміть сотейник, закип'ятіть у ньому воду. Яйце розбийте в окрему миску, а потім акуратно опустіть у киплячу воду. Те ж саме зробіть і з другим яйцем. Готуйте 2 хвилини, щоб білок схопився.
Поки яйця варяться, ви встигнете зробити соус до них. Візьміть 100 г натурального йогурту, додайте 2 ст. л розтопленого вершкового масла та 2 дрібно порізаних зубчики часнику. Перемішайте до однорідної маси.
Дістаньте яйця-пашот шумівкою та викладіть на тарілку. Зверху на яйця викладіть соус.
Наріжте дрібно 6 гілочок петрушки і додайте зверху на соус.
Готувати – це просто!
#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #РецептКлопотенко #Пашот #головнещовсередині #Юнісеф #unicef #здоровехарчування #урокиздоровогохарчування #ЮнісефКлопотенко #unicefukraine #ukraine
✔ Відео з уроками здорового харчування: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadhOiQSJO6lHlgYQrEdVjty7
розгорнути опис
згорнути опис