Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЯК правильно ГОТУВАТИ щоб максимально ЗБЕРЕГТИ поживні РЕЧОВИНИ 🥔 Євген Клопотенко і Юнісеф

Їжа
Опубліковано: 5 верес. 2022 р.
Підписатися
Разом із дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах ініціативи «Спільно до навчання» та за підтримки Швейцарії я створив серію відео-уроків зі здорового харчування. З такою ж метою була створена і Асоціація дорослого та дитячого харчування: https://food-association.com.ua/?fs=e&s=cl Тут ви також зможете знайти корисну та перевірену інформацію.
Сьогодні ми з лікарем-дієтологом Оленою Зінченко поговоримо про те, як приготування продуктів впливає на їх корисність для нашого організму.
у чому краще приготувати картоплю: в сковорідці, чи в каструлі? Насправді, і сковорідці, і каструлі знайдеться застосування. Однак, варити або смажити треба правильно, щоб максимально зберегти поживні речовини в тій же картоплі, та отримати більше користі від готової страви, аніж шкоди.
Все дуже просто. Картоплю смажать як правило на великій кількості рослинного або тваринного жиру. Ця кількість більша ніж та яку зазвичай додають до вареної картоплі. Більш того, при смаженні завжди є ризик перегріти олію, в результаті чого утворюються акріламід, який є небезпечним для здоров'я людини.
Картоплю краще відварюйте, або запікайте, а не готуйте смажену або фрі.
Рибу запечіть в мультиварці, а не смажте на олії. Приготована у мультиварці або на пару риба краще зберігає омега-3 жирні кислоти, ніж смажена.
Курку, або м'ясо протушкуйте з овочами, а не смажте відбивні до обгорілої скоринки.
Фрукти та овочі, які містять велику кількість вітаміну C (наприклад: перець, ягоди) споживайте в сирому вигляді. Навіть броколі, яку ми звикли варити може спробувати додати до салатів в сирому вигляді, попередньо порізавши її на невеличкі шматочки та обдавши окропом.
Мультиварка ідеальна для приготування тому що їжа готується тривалий час, а пара, що утворюється в щільно закритій ємності, знищує бактерії та робить їжу безпечною для споживання.
Як смажити на пательні, щоб не нашкодити здоров'ю? Використовуйте сковорідки з антипригарним покриттям, так ви зможете готувати їжу без використання жиру. Не використовуйте для смаження олію, якщо вона має поганий запах, зберігається занадто довго і може окислитися або згіркнути. Використовуйте для смаження або запікання, олію з високою температурою нагрівання.
Приготування на парі – це безпечний і корисний спосіб приготування їжі. Продукти, приготовані на парі, зберігають максимум користі та значно більше вітамінів і корисних мікроелементів.
Для нашої безпеки продукти тваринного походження (яйця, м‘ясо, рибу та молюски) мають бути термічно оброблені.

Якщо домашнє консервування не виконується належним чином, ваші домашні консервовані овочі та фрукти ─ а також інші продукти, включаючи м’ясо та морепродукти ─ можуть викликати ботулізм.
Зберігайте готову їжу в холодильнику, коли вона повністю охолоне. Завжди зберігайте приготовлену їжу окремо від сирої їжі, особливо сире м’ясо, птицю та рибу. Переконайтеся, що вся їжа накрита або запечатана. Приготовлену їжу можна зберігати в холодильнику протягом кількох днів.
Як вибрати продукти? Якщо ви купуєте продукти в магазині, переконайтеся, що попередньо нарізані продукти, такі як салат у пакетах або нарізані фрукти та овочі, зберігаються в холодильнику або на льоду в магазині. Відокремлюйте продукти від сирого м’яса, птиці, морепродуктів та яєць у своєму кошику, продуктових пакетах та холодильнику
Зберігайте листову зелень, салати та всі попередньо нарізані та упаковані продукти в чистому холодильнику з температурою 4 °C або нижче. Використовуйте, за можливості, окремі обробні дошки. Після кожного контакту з сирим м'ясом чи рибою мийте посуд, обробні дошки та кухонні поверхні гарячою мильною водою.

🥔 Печеня у мультиварці

5 курячих стегон
5-6 картоплин
1 цибуля
1 морква
1 лимон
5 гілочок чебрецю
3 ст. л. соняшникової олії
2 лаврові листки
3 горошини духмяного перцю
2 зубчики часнику
сіль і перець до смаку

Почніть з лимона. Його потрібно вимити і розрізати на 4 частини. Очистіть 5-6 картоплин від шкірки і нарізаємо великими шматками. Цибулю очистіть від лушпиння і розріжте на 4 частини. Далі влийте в чашу мультиварки соняшникову олію і змастіть стінки.
Моркву очистіть від шкірки і наріжте великими кільцями. Ви можете використовувати бейбі морквину, її дуже люблять діти, і вона буде красиво виглядати при подачі страви.
На дно чаші мультиварки викладіть 5 курячих стегон, додайте чебрець. Тепер потрібно додати лавровий лист, перець і часник. Зверху викладіть картоплю.
Слідом відправте в чашу мультиварки моркву і лимон. Додайте сіль і трохи соняшникової олії. Залийте водою на 2/3 об’єму чаші.
Мультиварку ставте на режим Тушкування на 1 годину. Готову страву можна посипати зеленню.

#ЄвгенКлопотенко #Клопотенко #Тарілказдоровогохарчування #РецептКлопотенко #Печеня #головнещовсередині #Юнісеф #unicef #здоровехарчування #урокиздоровогохарчування #ЮнісефКлопотенко #unicefukraine #ukraine

✔ Відео з уроками здорового харчування: https://www.youtube.com/playlist?list=PLIumsbnlfadhOiQSJO6lHlgYQrEdVjty7
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить