Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Ракети

Опубліковано: 12 черв. 2020 р.
Підписатися
Нещодавній вдалий запуск і стиковка з Мкс космічного корабля Dragon 2 виробництва Space X змусила всіх нас прилипнути до екранів монітору, а нас ще й зняти це відео.
Dragon 2-це космічний корабель. Космічний корабель потрібен для польоту людини в космічному просторі. Він обов’язково має системи життєзабезпечення, захисту від метеоритів, радіації, перегріву і переохолодження, системи керування рухом корабля, що включають і навігацію, і системи стикування, і системи шлюзування, і системи повернення на Землю. Dragon 2-космічний корабель багаторазового використання. Він повертається на Землю за допомогою парашутів, хоча спочатку планувалось, що він буде повертатись тільки за допомогою моторів, бо це дало б змогу приземлятись з точністю вертольота. Парашути, все-одно, були б, але для аварійної посадки.
Космічний корабель «Восток-1»-це той, на якому людина, Юрій Гагарін вперше дісталась космосу. А проектувався космічний корабель під керівництвом нашого з вами співвідчизника Сергія Павловича Корольова. Багаторазовим він не був. На Землю повертався тільки модуль з космонавтом, все інше відстиковувалось і згорало в атмосфері.

На космічному кораблі Apollo земляни вперше злітали на Місяць. Їх звали Ніл Армстронг, Базз Олдрін, Майкл Коллінз. Так ось, цей космічний корабель, як і Майкл Колінз, на Місяць не сідав, на Місяць сідав тільки місячний модуль з Нілом Армстронгом і Баззом Олдріном, він же потім піднявся назад в корабель Аполло, який і повіз космонавтів на Землю.

Ракета-носій, що вивела на орбіту Дрегон 2 називається Фалкон 9.
Щоб подолати силу тяжіння Землі потрібно дуже багато пального, яке горить і створює реактивну тягу. Як тільки пальне закінчується, а це повинно відбутись тоді, коли космічний корабель уже в космосі, ця ракета, ще її називають перша ступінь, космічному кораблю вже не потрібна, і навіть навпаки, заважає, бо стає непотрібним великим вантажем. І тому її відчеплюють.

До Фалкона 9 перші ступені падали в атмосферу і згорали, але технологія цієї ракети дозволяє її саджати, ще й дуже точно на платформи у воді. І тим, що вона може використовуватись повторно, вона робить польоти в космос дешевшими. Це дуже гарна новина для людства.
Ракета-носій «Восток», на якій космосу дістався Гагарін, мала 3 ступені. Перший ступінь це бокові блоки. Центральний блок робив те саме, коли пальне закінчувалось і в ньому. А от третя ступінь, потрібна була уже в космосі для того, щоб досягнути потрібної швидкості і обертатись навколо Землі, а не впасти одразу вниз. Цю ступінь можна, на відміну від попередніх вмикати і вимикати. Якщо корабель потрібно розвернути, це теж за допомогою неї робиться. А як пальне вичерпається, то ви уже знаєте, її відокремлюють і вона згорає в атмосфері.
У ракети Ілона Маска Фалкон 9 ця ступінь теж є. Ось тут знаходиться. Я так зрозумів, що вона поки не багаторазова. Але поживемо, побачимо) І тут це друга ступінь, а не третя. Те, що відділяється в першу чергу-перша ступінь, в другу чергу-друга ступінь і так далі.
Ракета-носій, що довезла першу людину на Місяць називалась Сатурн 5. Вона мала 3 ступені. Але перший не з боків, а знизу.

Космічний корабель Старшіп, як і Дрегон 2, розробка компанії Спейс Ікс Ілона Маска. Він інший, бо призначений летіти на Марс. Його перша ступінь багаторазового використання називається Фалкон хеві. А друга ступінь об’єднана з космічним кораблем і не планується її відокремлювати і палити в атмосфері. Летіти довго, щонайменше півроку, а потім ще й назад, тому краще лишити її )
Наса збирається відправити на Місяць жінку в 2024р. І для цієї місії, вона називається Артеміс, задіяти космічний корабель Оріон від розробників Локхід Мартін, про яких я уже розказував у відео про космічний туризм. Вцілому, всі компанії, про які я там згадував зараз відіграють важливу роль у космічній галузі. В рамках місії Артеміс, або ж Артеміда, планується будівництво космічної станції а орбіті Місяця. Але це уже зовсім інша історія)
Сторінка каналу ХабблТраббл у facebook, коментуйте наші відео там! https://www.youtube.com/redirect?redi...
Стікерпак ХабблТраббл у Viber https://stickers.viber.com/pages/cust...
Відео ХабблТраббл про Космічний туризм https://www.youtube.com/watch?v=bry8hWvpIYk
Симулятор стиковки від Space X https://iss-sim.spacex.com/
Інтерактивна трансляція першого польоту на Місяць https://apolloinrealtime.org/11/
Твіттер Ілона Маска https://twitter.com/elonmusk
Біографія С.П. Корольова https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%B2_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9_%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
Місія Аполло 11 https://www.nasa.gov/mission_pages/apollo/apollo-11.html
Сайт компанії Space X https://www.spacex.com
Місія Артеміс https://www.nasa.gov/specials/artemis/
Тут про Оріон на сайті виробника Lockheed Martin https://www.lockheedmartin.com/en-us/products/orion.html
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить