Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Тварини в космосі

Влоги
Опубліковано: 25 верес. 2021 р.
Підписатися
Тож… Як ви вже мабуть знаєте, першими в космос полетіли собаки. До людини. Вони першими одягли скафандри. Це була радянська космічна програма, яку очолював Сергій Павлович Корольов. Найпершою з собак була Лайка, повертати яку на Землю ніхто не збирався, бо на той момент не існувало такої можливості. А існувала вимога від керівництва радянського союзу дивувати успіхами громадськість часто. Політ лайки був дуже не по плану. І вона загинула від перегріву майже одразу, проте ще 6 днів в новинах розказували, що вон почувається добре і звітували про її політ.
А повернулись першими Бєлка і Стрєлка. Вони пробули на орбіті добу. І після повернення стали знаменитостями. Цуценятко, яке потім народила Белка, наприклад, подарували Жаклін Кеннеді, дружині тодішнього проезидента США.

Мавпочок не відправляв у космос тільки лінивий. На орбіті їх побувало більше 30. Першими повернулись на Землю Міс Ейбл та міс Бейкер. Міс Ейбл, правда, померла незабаром після повернення, медичні дослідження показали, що вона не витримала наркозу.
Дуже відома історія про шимпанзе Хема. Він літав у космос уже не під наркозом, а з метою виконання завдань. Яких таких завдань? Ну, його та інших шимпанзе ще на Землі навчали натискати на кнопку, коли він бачить певний світловий сигнал, якщо не натискав, били струмом в п’ятку. І в космосі він повинен був робити те саме. Але щось пішло не так. Ракета набрала більшу потрібної швидкість. Через це Хем відчув вдвічі більші перевантаження, ніж планувалось. І він повинен же ж був тягнути за ричажки, але і тут все пішло не за сценарієм, бо пальне закінчилось раніше, ніж потрібно і через це система електроніки працювала не за планом. У випадку правильного смикання за важіль Хема теж бив струм і не випадали бананові кульки, якими супруводжувались його правильні дії на Землі. Хем дуже обурився і просто став бити по всіх важелях лапами. Повернення на Землю відбувалось під більшим кутом, ніж планувалось. З кабіни зірвало теплозахисний екран. Температура в середині кабіни піднялась до 47 градусів. Після цього кабіна з сильним ударом приводнилась в Атлантичний океан, були високі хвилі, тому кабіна перевернулась і в неї стала набиратись вода. Але Хема встигли знайти і врятувати. Не зважаючи на все пережите, шимпанзе продемонстрував рятувальникам гарний настрій та самопочуття. Тягнувся до запропонованих фруктів.

А тепер про котиків! Котиків в космос відправляла Франція. Ну, як котиків, кішечок. В підготовчому загоні були тільки дівчатка. Філісетт злітала в космос, повернулась живою і неушкодженою. Але через деякий час її усипили, щоб зняти показання датчиків.

Кролик на ім’я Марфуша літав в космос разом з собаками Отважная та Сніжинка і повернувся на Землю живим-неушкодженим. Спочатку його, ніби як, звали Сєрий, але потім чомусь Марфуша.
Можливо, першим пацюком, що дістався космосу був американець Кріс. Там ще неприємна історія про те, що він не вліз в капсулу, і йому відрізали хвіст.
Але наступною країною була Франція, а першим її пацюком був Гектор. Ось він. Міг би бути і не він, але його попередник погриз всі дроти і його замінили на Гектора. Всю подорож Гектор був в підвішеному і розтягненому стані. Але повернувся на Землю цілим і неушкодженим. Відвідав Париж (уточню, що Франція мала на той час космодром в Алжирі). Був національним героєм, а потім його усипили. Бо так краще досліджувати вплив космічного середовища на організм.

Павуки в космосі можуть будувати павутину. Вона більш симетрична, ніж на Землі. Вчені не були впевнені, що вони зможуть, адже думали, що павуки формують павутиння дивлячись на гравітацію.
Тутовий шовкопряд через стрес замотував в кокон не себе, а все, що бачив. Але гусені деяких видів таки змогли стати метеликами. А от таргани в космосі розвиваються швидше.
Риби різні літали. Вцілому у воді риби все життя проводять в стані близькому до невагомості, бо вода ж виштовхує. Але в космосі, все-одно, вони починають плавати петлями. Потім пристосовуються і правають як звичайно.

У рибки даніо-реріо прозорі ембріони, що швидко розвиваються, поза організмом матері, і це забезпечило рибкам квиток в космос. Так ось відхилень у розвитку ембріонів на даний момент не виявлено.
У риб-жаб дуже схожа на людську будова внутрішнього вуха і вестибулярного апарату, тому їх теж вирішили відправити в космос. Морська хвороба у риб-жаб виникає, як не дивно, в таких самих випадках, як у людей. Дані показали, що на сьомий день робота вестибулярного апарату пристосовується до нових умов.
Птахи стали першими істотами, яким вдалось вилупитись в невагомості. В 1960 в невагомості вилупилось 8 пташенят японського перепелу.
А черви літали в космос, щоб зрозуміти чому у людей зменшується м’язова тканина в невагомості.
Ну, і з останнього:
З ними відправили тихоходів, вони відомі пристосуванням до найбільш жорстких умов середовища. Науковці хочуть зрозуміти, як ці тварини виживають в умовах мікрогравітації і чи можна це якось застосувати щодо астронавтів.
#хабблтраббт #укф #дітикультури
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить