Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як виростити рослини в космосі?

Влоги
Опубліковано: 24 жовт. 2021 р.
Підписатися
ХабблТраббл Інстаграм https://www.instagram.com/hubbltrubbl/
ХабблТраббл Фейсбук https://www.facebook.com/HubblTrubbl
ХабблТраббл ТікТок @hubbltrubble
виявляється насіння полетіло в космос ще на ФАУ-2, в 1946 році. Фау-2-це бойові ракети. Так. Насіння… в космос… на бойових ракетах. Чому? Ці ракети розпрацювали німці під час ДСВ, вони сильно випереджали наявні в СРСР і США розробки, і після війни стали основою і для радянського і для американського ракетобудування. В 46-му році ці ракети вже використовувались не з військовою метою. І насіння політало. В мене є відео про ракети і там і про ФАУ-2. Тобто, в одній з перших спроб людства досягнути космосу уже одразу була спроба запустити туди насіння. І насправді, це ж дуже логічно. Насіння займає мало місця, а якщо повернеться, можна спробувати проростити і подивитись, що буде. Я не знайшов інформацію про те, що саме запускали, але пишуть, що насіння було різне. І воно було втачене. Але в тому ж році в космос злітало насіння кукурудзи і повернулось на Землю. Наступними були жито і бавовна.

В 1971 році насіння сосни ладанної, платана, ліквідамбара, секвої і псевдотсуги Мензіса полетіли на Місяць разом з третім екіпажем, який туди полетів. Це була міссія Апполон 14, яку очолював Алан Шепард. На Місяць насіння не сідало, а облетіло навколо полетіло назад, на Землю. Там було приблизно 500 насінинок. Після прибуття на Землю насіння проходило карантин. Але під час процедури знезараження у вакуумі вибухнув герметичний контейнер, в якому знаходилося насіння. Воно перемішалось, деякі насінини були пошкоджені, і у фахівців з'явилися сумніви в їх життєздатності. Тим не менше, через кілька років після пророщування у Служби лісу США було від 420 до 450 саджанців готових до посадки. Частина з них була посаджена разом з контрольними зразками, які не покидали Землю. Через декілька десятиліть між місячними деревами та контрольними зразками не було ніяких помітних відмінностей.
У 1982 році екіпаж радянського Салют-7 виростив резуховидку Таля, яка стала першою рослиною, що від насіння до цвітіння виросла в космосі. Ну, і далі дослідження вже велись на МКС. Вчених цікавило, як впливає на рослини радіація, мікрогравітація замість звичної, земної. Леонід Каденюк літав у космос саме з метою дослідження рослин, він проводив дослідження над пшеницею, ріпою, соєю і мохом. Вивчав, як впливає невагомість на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка, на експресію генів у тканинах сої і ріпи, на вміст фітогормонів у рослинах ріпи, на вуглеводневий метаболізм та ультраструктуру клітин паростків сої, на процес ураження паростків сої патогенним грибом фітофтори.
Вчені перевіряли можливість використання в їжу одноклітинної водорості хлорелли. Вирощувати її було б дуже зручно і вона в теорії-дуже корисна їжа. В теорії, а на практиці, вона не перетравлюється людським організмом.
Для досліджень на МКС є спеціальні модулі-городи, для виробництва овочів, один з них називається Веджі. Сад Veggie розміром приблизно з ручну поклажу, як правило, вміщує шість рослин. Кожна рослина росте у «подушці», наповненій середовищем для росту та добривом на основі глини. Подушки важливі для розподілу води, поживних речовин і повітря в здоровому балансі навколо коренів. В іншому випадку коріння або потонуть у воді, або будуть поглинені повітрям через те, що рідини в просторі, як правило, утворюють бульбашки. Але вони поки не можуть прогодувати космонавтів.
Декілька разів уже траплялись аварії із ракетами, що везли їжу на МКС. 8-го травня 2015 Космічна вантажівка "Прогресс М-27М" згоріла в щільних шарах атмосфери над Тихим океаном. Запуск коштував близько 50 млн доларів. А через півтора місяці вибухнула ще одна ракета, уже Falcon9, яка теж повинна була довезти їжу на МКС. Тоді на станції знаходились Геннадій Падалка, Михаїл Корнієнко й Скотт Келлі. Вони не дуже були стурбовані, бо їжа в запасі в них все ще була. Але це був ще один доказ того, що вирощувати її самим було б краще. Скот Келлі одного разу врятував рослини, які через надмірне зволоження атакував грибок. Вони зацвіли і на День Валентина він опублікував ось таке фото.
А ще, люди ж їдять м’ясо і рибу. Не всі, звісно, але більшість. Що робити з цим? А з цим, як не дивно, все простіше. Рибу і м’ясо уже вирощують в 3d-біопринтерах. І уже були проведені експерименти на МКС, все росте. І росте навіть швидше, ніж на Землі. Крім того, що ці технології потрібні для космічних всіх наших мандрів, вони ще й можуть допомогти людям на Землі не знищити всю рибу в океанах, і зменшити вплив тваринництва на екологію. Але поки, говорять, що виходить не дуже смачно.
@Довколаботаніка , @Агент Маргарита , ми все ще хочемо зняти щось разом, правда, тепер треба буде іншу тему придумати)
@Даша Евтух , давай городами мірятись)


#ЗапідтримкиУКФ #ДітиКультури #ГОГаражГенг #ХабблТраббл #WatchUA #Довколаботаніка #рослинивкосмосі #мкс #космонавт #марсіанин
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить