Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Космічна їжа

Влоги
Опубліковано: 2 листоп. 2020 р.
Підписатися
Підтримати нас на спільнокошті можна тут https://biggggidea.com/project/novij-riven-yakosti-dlya-youtube-kanalu-habbltrabbl/
Рейтинг наукпопканалів від Клятого Раціоналіста https://www.youtube.com/watch?v=qpVoXPgTtdg
Космічна їжа від НАСА https://www.nasa.gov/aeroresearch/resources/artifact-opportunities/space-food/
Їжа космонавтів від Роскосмосу https://www.roscosmos.ru/26989/
Наше відео про Житло на Марсі https://www.youtube.com/watch?v=7y8EYiLrra0



Якщо ви все ще уявляєте космічну їжу як щось, що нагадує зубну пасту на вигляд. Ви дуже застаріли у своїх уявленнях. Але починалось все саме так.
Поки Юрій Гагарін перебував у космосі він встиг поїсти. В нього були тюбики з м’ясом і шоколадом і задача перевірити, чи може людина в космосі їсти. Тоді це ще було не зрозуміло.
Чому ж тюбики? Бо в невагомості продукти можуть розсипатись на крихти і змінювати форму. Наприклад рідини це роблять так, а потім літають в просторі і їх дуже складно зібрати. Якщо ви любите щось підсолити і проперчити, то теж, мабуть, краще робити це на Землі, а не в невагомості. Або скористайтесь сіллю розчиненою у воді і перцем, розчиненим в олії. Фото з літаючими краплями і крихтами виглядають круто, проте дрібні часточки їжі можуть забивати вентиляційну систему і потрапляти в ніс і очі космонавтів, тому в космічна їжа не кришиться і не розливається.
Наступним поїв космосі Герман Титов. В космосі з ним були овочеве пюре, печінковий паштет і сік із чорної смородини. І виявилось, що цього мало коли ти в космосі більше доби. Герман лишився голодним. Але науковці на Землі дізнались, що організм людини в космосі витримує величезні перевантаження і втрачає велику кількість корисних елементів, особливо, кальцію і фосфору.
Потім пообідати незвичним способом вирішив і Джон Глен. Якщо ви дивились моє відео про скафандри, то парубок в рожевих чоботах, це саме він. Він вичавив собі в рот яблучне пюре з алюмінієвого тюбика і не відчув особливої радості від такого харчування. Потім, крім їжі в тюбиках, астронавти стали отримувати подрібнені кукурудзяні пластівці та пшеницю. Вони були спресовані в маленькі кубики та залиті желатином, аби кубики не розпадалися на крихти.
Астронавти і космонавти стали бувати в космосі частіше і довше тому годувати їх стали різноманітніше і смачніше.
Зараз спосіб приготування продукту і його упаковка залежить від того, який саме це продукт.
Оскільки продукти повинні бути легкими, зберігати корисні речовини і не псуватись, то їх заморожують, а потім сушать. Всілякі супи, борщі, рагу і тушковану картоплю з яловичиною та інші страви ще змелюють в порошок і кладуть в спеціальний пакет, в який потім можна налити воду, цей порошок розмішати і з цього ж пакета поїсти. Вода може бути і теплою, починаючи з часів місії Аполло.
Запах їжі космонавти відчути не встигають, бо він дуже швидко розвіюється. Це спричиняє зміну смаку у астронавтів.
Хліб і печиво, якими я налякав вас на самому початку відео, теж входять у меню, але вони переважно маленькі, такого розміру, щоб не довелось кусати, а можна було покласти до рота цілими, або з некрихкого тіста.
Кава, чай, лимонад, сік-все так само потрібно розчиняти. А трубочки космічні мають клапани, щоб рідина не витікала через них.
Свіжі овочі і фрукти теж долітають на МКС, але зберігатись довго вони не можуть, тому їх потрібно з’їсти в перший день.
Інколи ми з вами можемо спробувати космічну їжу, навіть не знаючи про це. Наприклад в мюслях трапляється та сама полуниця заморожена і висушена, яку міг би їсти космонавт. А у швидкорозчинній вівсянці я зустрічав і таку чорницю. Горіхи і батончики-мюслі-теж цілком космічна їжа.
Крім того в космосі цілком можливо використовувати кетчупи та гірчицю в пакуваннях, в яких ми їх бачимо на полицях магазинів. Я зараз не про скляні банки, а про пакування, з якого потрібно щось вичавлювати.
Для приготування їжі є спеціальний модуль він включає диспенсер для води і підігрівач їжі. Їжу перед тим як їсти встановлюють у спеціально придуману для цього штуку. Столові прибори, в перелік яких обов’язково входять і ножиці, теж потрібно закріпити. Вони тримаються на магнітних стрічках на цій же штуці. Після їжі прибори протирають спеціальними дезинфікуючими рушниками.
#укф #космічна_їжа #мкс
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить