ХабблТраббл Інстаграм https://www.instagram.com/hubbltrubbl/
ХабблТраббл Фейсбук https://www.facebook.com/HubblTrubbl
ХабблТраббл ТікТок @hubbltrubble
Стівен Гокінг якось влаштував вечірку для мандрівників в часі. Щоб уникнути несправжніх мандрівників, він зробив оголошення про вечірку після її завершення. Він чекав гостей, купив для них смаколиків. І ніхто не прийшов( ну, поки. Бо з точки зору деяких теорій фізики, це все ще можливо.
Якщо ви дивитесь нас в майбутньому, можете подорожувати в часі і хотіли б приєднатись до нас на зйомках, то ми вас запрошуємо. Але поки ми, як і Стівен, без гостей, чи повинні ми це доказом неможливості подорожувати в часі?
І якщо можливі подорожі в минуле, то де ж прибульці з майбутнього? Хтось говорить, що всі оті НЛО, які хтось періодично бачить, це і є вони. Але ми не знаємо точно.
Може ще бути так, що подорожі в часі не можливі до моменту створення «машини часу». Ну, наприклад повинно бути 2 прилади на вході і на виході в переміщення. Як з телефоном. Не можна затлефонувати тоди, де його нема.
Або ще може бути так, що подорожі в часі можливі, але їх так і не винайшли люди майбутнього.
Що ж говорить наука з цього приводу?
Ну, спочатку треба зрозуміти, що ж таке час. І тут нас спіткає перший облом) Люди не знають, що це поки. І ми навіть не впевнені, що він існує, якщо чесно. Але всі ми пам’ятаємо про Айнштайна, його вміння класно думати. Якось під час подорожі в потязі він дивився у віконечко і зрозумів, що швидкість світла-це стала величина, а це означало, що час і простір-це величини змінні. Зараз ми уже знаємо, що об’єкти, які мають масу, викривляють простір-час. Чим більший об’єкт, тим повільніше плине час біля нього. Дуже велику масу мають чорні діри. Навколо них час повинен іти набагато повільніше. Тому, якщо припустити, що якась людина пробуде на горизонті подій, наприклад, якусь кількість часу, то на Землі часу пройде набагато більше, і ця людина повернеться на Землю в майбутнє. Як в Інтерстеларі, пам’ятаєте? Там не чорна діра була, а планета велика, і головний герой на ній трохи затримався, повернувся на Землю, а його дочка-вже бабця, а він молодий, як і був.
Але на горизонт подій чорної діри поки ніхто не літав, проте, серед землян вже є хрононавти, тобто, мандрівники в часі. Як ви мабуть вже здогадались, це космонавти. На орбіті і по дорозі до Місяця час іде швидше, ніж на Землі. Але, щоб на орбіті утриматись, потрібно дуже швидко рухатись. Сергій Крикальов був на орбіті Землі понад 2 роки і рухався в цей час зі швидкістю 27700 км/год і таким чином потрапив у власне майбутнє на 1/200 с.
Якби мандрівник у часі провів у космосі два роки і рухався би зі швидкістю, трохи меншою за швидкість світла (це майже у 40 тисяч разів більше, ніж рух МКС), то коли він повернувся би на Землю, на ній минуло б уже два століття.
А це, власне, і є подорож у часі.
Що ж там з подорожами у минуле?
Ну, ми з вами уже обговорили, що якщо рухатись швидше, то час пливтиме повільніше. І одразу спадає на думку припущення, можливо існує якась така швидкість при якій час піде в зворотньому напряму. Але ні. Максимальна швидкість-це швидкість фотона світла у вакуумі. Для нього час спиняється.
Які у нас ще віріанти?
Чули вислів «кротячна нора»? Це така особливість простору-часу в кожен момент часу створювати "тунель" у просторі. Їх не довели поки. Це теорія. Багато поважних вчених, зокрема Стівен Гокінг, вважають, що весь наш Всесвіт пронизаний такими кротовими норами, які можуть бути шляхами у просторі й часі. Ця ідея узгоджується з теорією відносності Ейнштейна і багатьма іншими сучасними теоріями про природу реальності. Завдяки кротовим норам ми могли би не лише подорожувати в часі – пірнути в один кінець нори і виринути з іншого на кілька днів, років або століть раніше, – але також миттєво опинятися на іншому боці Всесвіту, мандруючи швидше за світло.
Але навіть якщо вони існують, не обов’язково ними можна буде скористатись, бо вони теоретично існують лише в "квантовій піні", а це значно менше рівня атомів. Тобто, який кораблик космічний не збудуй, а він не пролізе.
Але можливо існує якась можливість їх збільшувати. Але ми про неї ще точно не знаємо.
Але і це не остання наша надія. Ми уже згадували, що простір-час деформується навколо об’єктів, що мають масу, випукло, ніби обтікає об’єкти. Якби деформувати його протилежним способом, як сідло, було б схоже на тунель в просторі часі. Але, є але. Для цього потрібна речовина з негативною масою і негативною енергією. Нема у вас? У мене теж. Але можливо темна матерія і темна енергія підійдуть на цю роль, тоді все ок. Їх багато у Всесвіті.
Але є певні досліди, які підтверджують, що деформувати простір в зворотньому напрямку можна. Якщо цікаво, почитайте про «ефект Казимира».
Ну, ніби як, це всі варіанти, які мають під собою наукове підгрунтя. Напишіть нам в тіктоці, скільки фільмів я згадав у цьому відео і отримаєте подарунок.
Бігом лайкайте, підписуйтесь, і до зустрічі на каналі.
#запідтримкиукф #дітикультури #подорожівчасі
розгорнути опис
згорнути опис