Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як космонавти ходять в туалет і миються?

Влоги
Опубліковано: 23 жовт. 2021 р.
Підписатися
Чого ви посміхаєтесь? Це дуже серйозна тема. Люди уже літали без туалета в космос. Мокрими і те тільки. Пам’ятаєте, як поводяться рідини в невагомості? Ну, і тверді тіла теж кнопкою змиву не прибереш.
Юрій Гагарін полетів в космос не на довго, але передбачали також і ситуацію, коли космічний корабель не зійшов би з орбіти в потрібний момент, тоді б йому знадобилось 3-5 днів, щоб зійти з орбіти за законами балістики. І тому потрібно було передбачити для нього можливість пісяти і какати. Тому в космічному кораблі з’явилась асенізаційна установка. АСУ. Але все пройшло швидко, 108 хвилин, і перший космонавт повернувся на рідну планету. І швидше за все Юрій не скористався асенізаційною установкою. Принаймні, відомостей про це ми не маємо. Працювала вона за тим самим принципом. Тобто це було щось типу пилосмока.
Алану Шепарду, який здійснив суборбітальний політ першим в США, пощастило менше значно. Його політ повинен був тривати 15 хвилин. Ніби як, цей час можна і без туалету обійтись. Але виліт затримувався, після чотирьох годин затримки і перебування Алана в кабіні космічного корабля, все було готове до старту. Велась пряма трансляція такого важливого для громадян запуску. Але Алану дуже хотілось в туалет. Він же ж просто людина. З людьми таке трапляється. Але можливостей для цього передбачено не було. Тому він отримав команду від керівництва польотом мочитись в скафандр, що успішно зробив, і здійснив потім свою космічну місію. Правда, вже не можна було контролювати його серцебиття, бо обладнання для цього вийшло з ладу, від попадання в нього рідини. Але наступний астронавт був уже в підгузку зробленому з жіночих гігієнічних прокладок, бо дорослих підгузків на той момент ще не існувало.
Принцип АСУ Гагаріна був допрацьований в систему, яка використовується зараз на МКС, і яка уже більше візуально і за принципом використання нагадує туалет у вас дома. Але, звісно ж, є свої особливості. Наприклад, потрібно пристібнутись до унітаза. На МКС є окремі туалети в російському і американському модулях, вони зібрані за одним принципом, але в американському модулі є ще система очистки води, яка перетворює сечу в питну воду. Контейнери з нечистотами з МКС забирає космічний корабель «Прогрес»
На Салют 7 і Мир- це такі орбітальні станції, які були до МКС, був справжній душ.
Щоб ним скористатись, космонавту було потрібно вдягнути окуляри для плавання і взяти в рот трубку з подачею повітря. Потім зверху на космонавта розпилювався дуже дрібний водяний пил, який тут же всмоктувався спеціальним пилососом. Але це була дуже незручна процедура, що потребувала багато води, яка є одним з найважливіших ресурсів, тому в сучасних міжнародних станціях душів уже нема, а є вологі серветки, за допомогою яких і здійснюються гігієнічні процедури. Гелі для душа і шампуні у космонавтів незмивні. А зубна паста їстівна.
Космічний корабель Crew Dragon, в цьому випуску ХабблТраббл без Ілона Маска теж не обійдеться, має ось такий скляний купол. З Твітера Маска ми знаємо, що на його думку саме в ньому можна в найбільшій мірі відчути себе в космосі. І є всі підстави вважати, що в цьому куполі розташований, так, туалет. Ну, по-перше, це красиво, по-друге, там нема від кого ховатись, по третє, давно пора зробити цю космічну процедуру трохи приємніше.
@Dima Maleev , сподіваємось Ви не проти, що опинились в нашому відео. Ми-котани, тому вирішили, що нам можна)


#ЗапідтримкиУКФ #ДітиКультури #ГОГаражГенг #космос #фізика #ХабблТраббл #БогданГусаров #WatchUA #ТеоріяВеликогоВибуху #ГраВКальмара #Шелдон #МКС
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить