Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як правильно шпаклювати - Лайфхак від школи Армікс для новачків

Опубліковано: 18 черв. 2021 р.
Шпаклювання поверхонь є одним із обов'язкових етапів ремонту. Воно може бути автоматичним (за допомогою спеціального обладнання) або ручним. Останній метод — найпоширеніший, тому ми зупинимось докладніше саме на ньому.

Додивитеся це відео до кінця і ми розповімо про чотири основні помилки під час шпаклювання і дамо кілька простих порад, як швидко і правильно шпаклювати.

А щоб не пропустити наші наступні відео, обов'язково підпишіться на наш канал і натисніть «дзвіночок».

Автоматичне шпаклювання за допомогою шпаклювальних станцій та інших інструментів механічного нанесення дозволяє якісно та швидко працювати майстру, але у цього метода є важливий недолік — коштує таке обладнання дорого і тому його можуть собі дозволити лише професійні майстри та компанії, що виконують ремонтні роботи у значних об'ємах. Тому найпопулярнішим став ручний метод нанесення за допомогою шпателя або валика.

Для початку треба розуміти, що є два основних типи шпаклівки — стартова та фінішна. Як зрозуміло із назв, перша призначена для початкового вирівнювання стіни або стелі, а друга для остаточної обробки — коли поверхня стає ідеально рівною і готовою для подальшого нанесення декоративного шару — наприклад, фарбування або приклеювання шпалер. Якщо товщина робочого шару стартової шпаклівки досягає 4-5 мм за один прохід, то фінішний буває дуже тонкий — не більше 2 мм.

Фінашна шпаклювальна маса Armix SM
https://www.armix.ua/product/shpakliuvalna-masa-armiks-sm/

Не будемо зупинятися на типах шпаклівки за складом вяжучої речовини. Про це є більш докладне відео на нашому каналі. Щоб подивитись його, перейдіть за посиланням.
https://youtu.be/VH1rcehlMFQ

Помилка №1
Шпаклівка замішується чітко за інструкцією будівельним міксером або іншим інструментом ОБОВ'ЯЗКОВО на низьких обертах! Високі оберти збивають шпаклівку в грудочки, а також можуть пошкодити відро через що шматочки пластмаси можуть потрапити в готовий продукт. Думаю, не треба нагадувати, що ваше відро повинно бути чистим, як і інструмент, яким ви працюєте. До речі, щодо інструменту:

Помилка №2
Не купуйте самі дешеві “китайські” шпателі. Інструмент повинен мати надійну міцну ручку, а також широке та товсте лезо. Це дозволяє працювати з достатнім об'ємом шпаклівки і наносити її більш рівномірно. Є й інші методи нанесення - наприклад за допомогою так званої “веніціанської кельми” або “гладилки”. Вимоги до них такі самі як і до класичних шпателів: надійна ручка, жорстке лезо.

Важлива порада: якщо ви новачок, не починайте працювати з дуже великим шпателем. Для цього потрібен досвід. Цілком буде досить 30-40 см основного шпателя і маленького 10-15 см допоміжного.

Помилка №3
Стіну перед шпаклюванням обов'язково потрібно почистити від бруду, старої шпаклівки, плям. Всі ці недоліки можуть перешкоджати продукту надійно закріпитися на поверхні. Основу обов'язково прогрунтуйте. Про важливість грунтування ми вже не раз говорили в наших відео. Якщо на поверхні є великі недоліки - дірки, великі тріщини, то їх краще закрити за допомогою звичайної штукатурки, а вже потім, після висихання, нанести шар шпаклівки.

Як грунтувати поверхню:
https://youtu.be/ybCCqczhItE

Стартова штукатурка для обробки нерівностей (зокрема дірок) Armix CW:
https://www.armix.ua/product/tsementno-vapnyana-sumish-armix-cw/

Помилка №4
Не треба наносити шпаклівку “від краю до краю”. Відступайте від межі стіни або стелі на 20-30 см. Краї обробляйте в другу чергу, наносячі шпаклівку із сухих ділянок поверхні на "мокру", тобто ту, на яку вже нанесений матеріал. Кути стін обробляйте горизонтально, а не вертикально, інакше шпатель буде повторювати нерівності кутів і чіплятися за сусідню стіну.

Напишіть у коментарях, які ще помилки при шпаклюванні ви знаєте. Також нагадаємо, що у нашому минулому відео ми оголосили конкурс і визначили переможця за правильний і найшвидший коментар. Він отримає від нас корисний подарунок.

Висновок:
• Перемішуйте шпаклівку на низьких обертах чітко по інструкції.
• Користуйтеся надійним та якісним інструментом. Якщо ви новачок — не купуйте занадто великі шпателі.
• Поверхню обов'язково очищайте від бруду, грунтуйте, а великі дірки заробляйте штукатуркою.
• Нанесення шпаклівки виконуйте методом “із сухого на мокре”, кути шпаклюйте горизонтально.

Якщо вам сподобалося це відео, поставте лайк, а щоб не пропустити наступне, підпишіться на наш канал і натисніть дзвіночок.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить