Як порахувати товщину пінопласту чи мінеральної вати, яка необхідна для утеплення вашого будинку.
Якщо будинок не утеплений, через стіни він може втрачати до 30% тепла. Крім того, коли стіни промерзають, то з внутрішньої сторони конденсується волога і вона сприяє появі плісняви та грибка.
Але просто утеплити фасад пінопластом або мінеральною ватою недостатньо, тому що якщо товщина утеплювача буде меншою, ніж потрібно, то промерзання стін, і відповідно, загроза виникнення цвілі залишиться. У цьому випадку доведеться кардинально переробляти теплоізоляційний шар. Якщо ж утеплювач буде товстішим, ніж потрібно, то ви витратите зайві гроші.
Кожен матеріал має теплопровідність, тобто здатність проводити через себе тепло. Наприклад, керамічна чашка має високий коефіцієнт теплопровідності. Вона швидко віддає тепло від гарячого чаю назовні і вже через деякий час напій перестане бути гарячим. Якщо ж ми візьмемо термос, у стінках якого є термоізолюючий шар то за рахунок низького коефіцієнта теплопровідності, чай усередині термоса довго буде гарячим.
Схоже відбувається з фасадом будинку. Будь-який матеріал з якого зроблені зовнішні стіни, має власний коефіцієнт теплопровідності. Чим він нижчий, тим менший шар утеплювача знадобиться.
Щоб не заплутатись у цифрах, будемо рухатись в наших розрахунках покроково.
Перший показник.
Отже, перший показник, який нам знадобиться, це коефіцієнт теплопровідності матеріалу, з якого побудована ваша стіна, це може бути цегла, бетон, газоблок і так далі. Найкраще отримати цей коефіцієнт у Виробника.
Ми для прикладу візьмемо звичайну червону глиняну цеглу. Її коефіціент теплопровідності дорівнює значенню 0,56 Вт/(м·K).
Другий показник
Як ми вже говорили, коефіцієнт теплопровідності є у всіх матеріалів, зокрема його мають утеплювачі, тільки він у них дуже низький. Саме ця характеристика дозволяє максимально зберігати тепло.
Більшість виробників указують на упаковці з утеплювачами коефіцієнт його теплопровідності. Для розрахунку треба взяти саме його. Якщо ви не знаєте цього значення, скористайтеся середніми показниками згідно з цією таблицею.
Наприклад візьмемо пінополістирол EPS 80 з теплопровідністю 0,031 Вт/(м·K). Зверніть увагу, яка велика різниця між цим значенням та показником у червоної цегли.
Третій показник
Нам знадобиться для розрахунку ще один показник – нормативне значення тепловідпірності, яке залежить від територіальної зони, в якій розташований ваш будинок. В Україні таких зон лише дві. Тепліша зона на півдні, куди входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька та Закарпатська області, і холодніша зона, куди входять усі інші області України.
У теплої зони середній показник тепловідпірності дорівнює 2,8 м2·K/Вт, а холоднішої — 3,3 м2·K/Вт. Оскільки ми перебуваємо у Львові, то ми беремо для розрахунку значення 3,3.
Четвертий показник
Виміряйте товщину стіни. Зверніть увагу, якщо при будівництві використані різні матеріали (наприклад, бетонні блоки облицьовані цеглою), то потрібно виміряти товщину кожного з цих шарів, для кожного з них зробити свій розрахунок, а в кінці підсумовувати результати.
Ми для прикладу візьмемо товщину кладки в півтора цегли. Це - 38 см.
Формула утеплення
А тепер, власне, розрахунок. Товщину стіни 0,38 м (38 см - четвертий показник) ділимо на коефіцієнт теплопровідності цегли 0,56 (перший показник) отримуємо 0,678 – це фактичне значення тепловідпірності нашої стіни.
Потім це фактичне значення тепловідпірнсті віднімаємо від нормативного значення (Третій показник). Отримуємо 2,63
Нарешті, цю різницю між нормативом та фактом ми помножуємо на коефіцієнт теплопровідності утеплювача, яким збираємося утеплювати стіни 0,031 (Другий показник) та отримуємо 0,081. Помножуємо на 100, щоб отримати міліметри, виходить 81 міліметр.
Округлюємо цю цифру у більший бік. Отже, щоб утеплити стіну шириною 38 см, яка збудована з червоної цегли у Львові на знадобиться 90 мм пінопласту .
У коментарях напишіть, із якими проблемами при розрахунках товщини утеплювача ви стикалися. За самий розгорнутий коментар ми подаруємо таку теплу брендову шапку.
Також рекомендуємо вам переглянути наш ролик “що краще пінопласт чи мінеральна вата”, який допоможе вам вибрати свій варіант утеплювача для будинку.
Сподіваємось, це відео було вам корисним. Перейдіть за посиланнями на інші наші ролики, підписуйтесь на канал, ставте лайки та коментуйте. Це нас надихає!
До зустрічі!
розгорнути опис
згорнути опис