00:00 - про який орган нам не розказали в школі
01:09 - фасція?
02:17 - тенсегріті-шо, хто, навіщо?
03:31 - види фасцій
04:53 - гарна новина про фасцію
06:35 - ЯК ЗБІЛЬШИТИ ГНУЧКІСТЬ?
06:58 - експеримент зі ступнями
08:12 - експеримент з ручкою
08:40 - експеримент з язиком
Тепер мене можна підтримати на Патреоні ⬇️
https://www.patreon.com/yogadopomoga
❤️
Орган, про який нам не розказували у школі
Що ж це таке?
Фа́сція (лат. fascia, буквально — «пов'язка», «зв'язка», «бинт») — вид сполучної тканини, що складається з волокон колагену, яким вкриті м'язи, кістки, внутрішні органи. Це дуже гнучкий матеріал, стійкий до однонапрямного спротиву, адже колагенові волокна формують мереживні візерунки.
Принцип будови фасції можна уявити як зв’язки та сухожилля. Зрештою вони і є фасцією. Зв’язки з'єднують кістки між собою, а сухожилля приєднують м'язи до кісток. Фасції оточують м'язи й окремі пучки м'язових волокон, судинно-нервові пучки, внутрішні органи та інші структури.
☘☘☘
Тенсегріті (Tensegrity = tensional integrity) - з’єднання шляхом натягу.
Ми маємо слово "тенсегріті" завдяки Бакмінстеру Фуллеру.
Він — архітектор, інженер, вчений - описав тенсегріті як комбінацію натягу сил, що формують завершену мережу з твердих елементів, з'єднаних між собою еластичними елементами. Оскільки ця система завершена та врівноважена, то при порушенні одного елементу уся система зсувається та ... досягає нового балансу.
Поняття тенсегріті використовується у біології, дизайні, архітектурі, геодезії. Саме за принципом тенсегріті влаштований каркас людського тіла цілком і його окремих частин. Саме так фасції допомагають людському тілу тримати вертикальне положення та граційно рухатись.
Фасції зменшують тертя між частинами тіла (м’язами зокрема), забезпечують захист нервів і кровоносних судин, які проходять поміж м'язами.
Фасціальна тканина має вирішальне значення у чутливості тіла, м'язово-суглобового й просторового відчуття.
Внаслідок травм або недостатньої рухливості колаген фасцій може втрачати свою еластичність. Але є й хороша новина! Внаслідок тренування фасція може відновлюватись. Поступово можна виправити багато дисфункцій.
До захворювань фасції відносять тунельні синдроми, такі як синдром зап'ястного каналу, синдром кубітального каналу та інші. Вони характеризуються болем, відчуттям оніміння і поколювання в результаті здавлювання нерва в каналі.
Як лікувати синдром зап'ястного каналу?
У лікуванні захворювань фасції можна застосовувати як хірургічні методи, так і більш м’які: остеопатичні, які навіть більш ефективні.
Це дуже схоже на чудодійні методи.
І зараз я покажу кілька фокусів з фасцією.
Рекомендую літературу: FASCIA: WHAT IT IS AND WHY IT MATTERS by David Lesondak (є російською)
трішки шокуючі відео на сайті www.gilhedley.com
☝️ Найскладніше в йозі - це розстелити килимок. Вправи та поради на цьому каналі доступні для людей з будь-якою фізичною підготовкою, навіть для 50+! Перевірено на моїх "студентах".
ПІДПИСУЙТЕСЬ!
Підписка та 🔔 допоможуть вам регулярно займатись та каналу по-трохи рости.
А я вже вдячна всім за перегляди, поширення, коментарі та вподобайки 💕
Ваша Таня Щипун (Габінет) - інструктор йоги та тілесний терапевт🙏🏻
#йогадопомога #йогаукраїнською #медитаціяукраїнською #українськийютуб #йогадляпочатківців
розгорнути опис
згорнути опис