Багато я всякого чув про нашу національну гастрономічну традицію. І ледь не щодня все одно відкриваю нові обрії, нові назви, страви. Хоча відомі вони не одне століття. От і цьогоріч днями побував у відрядженні на Рівненщині. Ініціатор ініціатор історико-кулінарного блогу «Я – історія» Руслан Плясулях та відомий у Рівному шеф-кухар Сергій Солдаткін розшукали у селі біля Здолбунова літню кухню з автентичною піччю та показали, як пекти найпростішу страву – жиляники. Колись українці випікали їх у перший день Великого посту – жилавий понеділок. Етнограф Ярина Закальська зазначала, що у жилавий понеділок не готували, не варили, тому він ще називався чистим. Готували лише жиляники — коржики з житнього тіста. Також могли їсти хрін та редьку. Родина сідала їсти пізно. Горщики залишалися чистими.
От таку просту процедуру ми і зазняли у своєму ролику. Дивіться, переймайтеся, надихайтеся на самовдосконалення та духовне зростання у прийдешні 7 тижнів Великого посту.
Я, наприклад, дотримуюся посту вже сьомий рік, і навіть чекаю цих тижнів. Бо і на душі стає легше, і в тілі.
Рецептура жиляників дуже проста – житнє борошно і вода. Замісити круте тісто, розкачати та спекти у духовці або на сухій пательні. Якщо є піч – то найкраще в ній.
Підпишіться на ютуб-канал «То-сьо» моїх товаришів з Рівного : https://cutt.ly/szVIwDb
Їхня сторінка у фб «Я – історія» https://cutt.ly/lzVIxEu
Я в соцмережах:
Фейсбук: https://www.facebook.com/nejnich
Інстаграм: https://www.instagram.com/kostyagrubych/
#піст #корж #жиляник
розгорнути опис
згорнути опис