Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Страхи і тривоги у підлітків. Причини виникнення та алгоритми подолання.

Опубліковано: 12 берез. 2020 р.
Підписатися
Більш детальну інформацію читайте за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/strahi-i-trivogi-u-pidlitkiv-pricini-viniknenna-ta-algoritmi-podolanna-148.html

Литвиненко Олена Олександрівна. Кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, когнітивно-поведінковий психотерапевт.

«Паралельно з викладанням в Університеті вже досить тривалий час працюю практичним психологом в закладах освіти. Зараз активно збираю матеріал для своєї докторської дисертації, присвяченої особливостям особистісного становлення підлітків. Загалом в психологічному консультуванні та терапії працюю переважно з підлітками, але у школі намагаюсь приділяти увагу також і роботі з вчителями, адже від їх психоемоційного стану та загального благополуччя значним чином залежить якість навчального процесу. Тому цього разу я хочу поговорити про важливе для педагогів уміння розслаблятись, зберігати спокій у найбільш різноманітних ситуаціях, а також регулярно і послідовно дбати про своє психоемоційне благополуччя.»

Мета
Розкрити поняття та біологічний механізм виникнення страхів, проаналізувати захисні функції тривоги, визначити критерії, за якими тривогу можна вважати надмірною, а також представити конкретні методики практичної роботи зі страхами.


Завдання
Розглянути поняття тривоги, тривожності та страхів; розкрити біологічні механізми їх виникнення.
Проаналізувати окремі види страхів та фобій.
Сформувати загальне уявлення про формування соціальної фобії у підлітків, визначити її особистісний смисл та передумови формування.
Визначити способи подолання надмірної тривоги та страхів.
Обговорити роль соціального оточення (вчителів, однокласників, батьків) у роботі, спрямованій на подолання страхів.

Очікувані результати
Взявши участь у вебінарі, слухачі:

дізнаються звідки береться тривожність та яку тривогу можна вважати надмірною;
узагальнять для себе критерії діагностування тривожних розладів та алгоритми роботи з підлітками, які мають підвищену тривожність;
ознайомляться з основними стратегіями практичної роботи зі страхами.
Цільова аудиторія
Психологи ЗЗСО, які працюють з учнями старших класів, практичні психологи закладів професійної (професійно-технічної освіти), вчителі старших класів.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить