Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Вебінар: Рецепт щастя! Щасливий педагог – щасливі діти

Опубліковано: 5 черв. 2019 р.
Підписатися
Свідоцтво можна замовити за посиланням: https://vseosvita.ua/webinar/recept-sasta-saslivij-pedagog-saslivi-diti-83.html

Інформація про вебінар

Сучасне життя з його численними труднощами як економічного, так і психологічного характеру вимагає від людини будь-якої професії великого напруження. Педагоги опиняються в найбільш складній ситуації: робота з дітьми вимагає великих емоційних ресурсів. Молоді фахівці, прийшовши працювати в дитячі садки, школи палко бажають проявити чудеса педагогіки і бажають стати справжнім другом для своїх вихованців.

Однак незабаром вони стикаються з непростими професійними буднями. Кожен фахівець на шляху до професіоналізму проходить ряд етапів, і кожний з цих етапів пов'язаний з певними проблемами професійного становлення педагогів. Велика частина робочого дня педагога протікає в емоційно напруженому оточенні: емоційна насиченість діяльності, постійна концентрація уваги, підвищена відповідальність за життя і здоров'я дітей. Напружені чинники такого роду впливають на емоційне та фізичне самопочуття педагога: проявляються різного роду нездужання, нервозність, дратівливість, втома, негативне ставлення до роботи і дітей. Поступово емоційні ресурси людини виснажуються, і тоді організм і психіка починають виробляти різні механізми захисту.

«Синдром емоційного вигорання» – один з механізмів захисту, який проявляється набутим стереотипом поведінки, найчастіше в професійній діяльності. Негативно забарвлені психологічні стани педагога знижують ефективність виховання і навчання дітей, підвищують конфліктність у взаєминах з вихованцями, батьками, колегами, сприяють виникненню і закріпленню в структурі характеру і професійних якостях негативних рис, руйнують психічне здоров'я.

На жаль, під впливом великих навантажень і вимог, що диктуються професією, педагог часто не використовує психологічні знання на практиці, тому в стресових ситуаціях вихователь стає і катом, і жертвою одночасно.

Головним інструментом вихователя виступає його взаємодія з дитиною. Саме тому психологічне здоров'я педагогів є необхідною умовою здоров'я дітей.

#вебінар #щастя #всеосвіта
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить