Любите смачно готувати? Підписуйтесь на канал Костянтина Грубича: https://bit.ly/2U2iWyZ
Один із найбільш популярних відеороликів я зняв у Верховині в Карпатах і дворі Галини Мокан. Вона показувала, як правильно заміщшати бануш (банош) – кукурудзяну кашу на вершках і сметані: https://www.youtube.com/watch?v=DYE_f3KdlEY&t=6s
Знову побував у Верховині, і погягнуло мене до знайомого обійстя. Цього разу натрапив на маму Галини – пані Ганну. Це саме вона 10 років тому запропонувала своїй родині створити домашній приватний музей гуцульського побуту. Старша жінка розказала, як готувати традиційний карпатський сир будз.
Будз - це полонинський сир, який готується з молока за допомогою глєгу (або ще називають ринзак).
Глєг - це фермент який заквашує молоко. Отримують його завдяки ферменту зі шлунка теляти.
Для приготування будзу беремо 6 л молока і нагріваємо його до температури 35-36С. Ферменту беремо десь на кінчик ножа і розводимо його в 2-3 ст л літньої води. Помішуючи молоко, вводимо в нього фермент. Залишаємо для звурджування на 1-2 години, час від часу підігріваючи до 36С. Після того, як сформується згусток, залишаємо ще на 2 години. Потім підігріваємо до 50С і ложкою збиваємо в одну купку та зціджуємо на друшляк. Залишаємо, щоб добре стік.
Після того коли сироватка стече, натираємо будз сіллю. Саме будз є основою для подальшого виготовлення знаменитої бриндзі (бринзи).
Зазвичай на полонині будз готує «директор» полонини ватаг. Подивіться, як на гуцульському фестивалі у Яроемчі збиралися ватаги з усіх Карпат і продавали свої сири: https://www.youtube.com/watch?v=75VAy6rrXik&t=709s
Сам процес – у ролику. Напишіть про емоції, які ви відчули, переглянувши це відео. Мені цікаво!
Я в соцмережах:
Фейсбук: https://www.facebook.com/nejnich
Інстаграм: https://www.instagram.com/kgrubych/
#молоко #гуцульщина #будз
розгорнути опис
згорнути опис