Усі ми звикли до того, що на Землі є вода.
Сьогодні ви дізнаєтесь звідки вона появилася.
І знайтеї
Їй мільярди років і вона прилетіла далеко из глубин космосу
Вода є тією речовиною, без якої неможливо представити життя на Землі. Учені довгий час сперечаються про те, як вода з’явилася на нашій планеті. Дві групи дослідників, які працювали незалежно один від одного, прийшли до висновку, що вода на Землі з’явилася завдяки «мокрому» астероїду.
Вчені змогли знайти підтвердження гіпотезі про те, що вода з’явилася на Землі в перші роки існування Сонячної системи. На думку вчених, спочатку Земля була « безплідною », близько 4 мільярдів років тому сталося бомбардування астероїдами, які принесли на нашу планету лід, який потім перетворився на воду. Спочатку передбачалося, що астероїди, які потрапляли на Землю, були сухими, але вчені університету Джона Хопкінса в штаті Меріленд та університету Центральної Флориди змогли виявити астероїди, які вкриті інеєм.
Американські дослідники планують створити космічний апарат, який зможе доставити на Землю зразки астероїда. Аналізуючи склад води, вчені сподіваються встановити ту кількість рідини, яку було занесено на нашу планету. Астероїд, який викликав такий великий інтерес у вчених, має діаметр 200 кілометрів і знаходиться в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.
Знахідки дослідників були зроблені за допомогою інфрачервоного телескопа, який дозволив вивчити спектр світла, який відбився від астероїда.
На думку вчених, астероїд містить лід під своєю поверхнею, який іноді виходить на поверхню у вигляді інею. Нагадаємо, що, на думку вчених, планета Земля була утворена 4.6 мільярдів років тому з уламків астероїдів і уламків планет. Пізніше великий викид мантії планети утворив супутник Землі – Місяць.
Вчені припускають наступний механізм утворення води на нашій планеті: астероїди з льодом розбивалися об поверхню планети, утворюючи хмару водяної пари, яка у вигляді опадів потрапляла на Землю. Нагадаємо, що океан займає близько 70 % поверхні Землі.
Значимість води для всього живого не потрібно пояснювати, ми й самі здебільшого – це вода. Не випадково 2003 рік був проголошений ОНН роком прісної води, а 22 березня – це Всесвітній день води.
Позапланетне походження
Хронологія природи
П • О • Р
-13 —–-12 —–-11 —–-10 —–-9 —–-8 —–-7 —–-6 —–-5 —–-4 —–-3 —–-2 —–-1 —–0 —
Розширення Всесвіту
Раннє світло
Прискорення
космосу
Сонячна Система
вода
Одноклітинні
фотосинтез
Багатоклітинне
життя
Наземне життя
Рання гравітація
Темна енергія
Темна матерія
←
Ранній Всесвіт (−13.80)
←
Перша галактика
←
Найперший квазар
←
формування Омега Центаври
←
формування галактики Андромеда
←
формування спіральних рукавів
галактики Чумацький Шлях
←
Формування Альфа Центаври
←
Поява Землі (−4.54)
←
Раннє життя
←
Перший кисень
←
Атмосферний кисень
←
Статеве розмноження
←
Кембрійський вибух
←
Первісні люди
Ж
и
т
т
я
P
r
i
m
o
r
d
i
a
l
Масштаб шкали: мільйони років.
Див. також: Хронологія людини і Хронологія життя
Комети, транснептунові об'єкти або багаті на воду метеороїди (протопланети) із зовнішньої частини поясу астероїдів проходили повз нього і зіштовхувалися з Землею і могли принести воду, що утворила світові океани. Вимірювання співвідношення ізотопів водню — дейтерія й протія вказує, що це мали бути астероїди, оскільки схожий відсоток домішок багатих на вуглець хондритів було знайдено в океанічній воді, в той час як попереднє вимірювання концентрацій ізотопів в кометах і транснептунових об'єктах досить мало збігалися з тими, що в земній воді[2].
Досить велика кількість планетозималі нагрівалася при розпаді ізотопу алюмінію. Це могло привести до того, що вода підіймалася на поверхню.[3] Останні дослідження показують, що вода із схожим співвідношенням дейтерію і водню вже була присутня на момент формування Землі, про що свідчать древні метеорити «евкріти», які утворилися із астероїда Веста.[4]
Те що вода на Землі з'явилася тільки лише із комет вважають неправдоподібним, оскільки результат вимірювання співвідношення ізотопів дейтерія і протія (відношення D/H) чотирьох комет Галлея, Хякутаке, Гейла — Боппа, і Чурюмова — Герасименко, дослідником Девідом Джуїттом, є приблизно в двічі більшим ніж в океанічній воді. Однак залишається не ясним наскільки ці комети можуть бути репрезентативні і відповідають тим що знаходяться в Поясі Койпера. За словами Алессандро Морбіделлі,[5] більша частина наявної сьогодні води на планеті походить із протопланет, які утворилися на зовнішній частині астероїдного поясу, які потрапляли до Землі, про те свідчить пропорція D/H у багатих на вуглець хондритів. Вода, що міститься в цих багатих на вуглець хондритах збігається з співвідношенням D/H в океанічній воді. Крім того, були запропоновані можливі механізми[6] через які співвідношення D/H в океанічній воді могло значно зрости в ході історії Землі. Така версія узгоджується з тим, що значна кількість води вже могла бути присутні на Землі на етапах її ранньої еволюції.
розгорнути опис
згорнути опис