Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Антиземля. Чи можуть 2 планети бути на 1 орбіті і, що з ними буде?

Цікаве
Опубліковано: 5 квіт. 2022 р.
Підписатися
Підписуйтесь на канал і натискайте на дзвіночок,що б не пропускати новинок
У нас ще багато цікавого і клади вподобайку, якщо сподобалось відео.

Чи можливе існування двох планет на одній орбіті? У цьому випуску також поговоримо про об'єкти, що ділять орбіти, про точки Лагранжа, і про ідею Антиземлі.

Антиземля-гіпотетичне тіло, що знаходиться в точці L3, впливало б своєю гравітацією на орбіти інших планет. Вплив тіла розміром близько 150 км і більше був би достатньо сильним, щоб його було помітно.

У 2007 році була запущена пара супутників STEREO; їх орбіти на початковій стадії роботи дозволяли безпосередньо спостерігати область точки L3. Жодних об'єктів там не було виявлено.

До результатів зондування були теорії на підтримку існування цієї гіпотетичної планети, наприклад, астронома К. П. Бутусова, який називав її «Глорія». Він помічав, що відомі астрономи XVII—XVIII ст. неодноразово спостерігали невідомий об'єкт біля Венери, розміром приблизно з 1/3 її розміру, який приймали за її супутник; пізніше це трактувалося як гіпотетична Антиземля, яка має гравітаційні коливання орбіти. Однак, спостережуваний об'єкт виглядав як «якесь серповидное тіло». А для спостерігача з Землі гіпотетична «Антиземля» може відбивати Сонячне світло тільки повним диском.

Із законів гравітаційної взаємодії випливає, що стійке положення космічного тіла відносно системи Сонце-Земля можливе лише в точках Лагранжа L4 L5. Сонце, Земля та тіло, що перебуває в цій точці, повинні утворювати вершини рівностороннього трикутника. Рівновага ж у точці L3 нестійка, і тіло, що там перебуває, за короткий за астрономічними масштабами час має покинути цю область простору.

Точки Лагранжа— 5 точок в орбітальній конфігурації, де тіло з незначною масою, що зазнає тільки гравітаційного впливу двох взаємопов'язаних масивних тіл, буде перебувати у незмінній позиції щодо них. Локальний розв'язок задачі трьох тіл.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить