Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Страх і надія. Український Голодомор і американська політика | ІСТОРИЧНА ПРАВДА

Цікаве
Опубліковано: 28 листоп. 2022 р.
Підписатися
Світ мовчав про голод в Україні, але деякі американці - говорили. Один з них - брехав і навіть отримав за це Пулітцерівську премію. Про це документальний фільм Історичної правди «Страх і надія. Український Голодомор і американська політика»

·       Індіанець з племені Черокі, який став ідейним українцем. Як Джеймс Мейс відкрив світові очі на правду про народовбивство і чого це йому коштувало?

·       Вижили і не бояться - нашій знімальній групі в Америці вдалося відшукати людей, які пережили голодомор і ризикували, говорячи про це. Чому інші мовчали навіть тут, за тисячі кілометрів від союзу?

·       Через 80 років - визнання. У Вашингтоні, біля Капітолію, відкрили великий монумент, на якому напис: Голодомор - це геноцид українського народу. Як вдалося цього досягнути?

Наша знімальна група крихта за крихтою збирала у Сполучених Штатах та Україні, та опрацьовувала матеріали з архівів і приватних збірок, які врешті лягли в основу сценарію стрічки. Зйомки відбувались у Вашингтоні, Нью-Йорку, кількох містах штату Нью-Джерсі, Чикаго, Кембріджі, а також у Києві та Львові.

Для проєкту було записано близько 25 інтерв’ю – з громадянами США, свідками великого голоду, зокрема зі 101-літньою Танею Гарбуз, уродженкою Запоріжжя, знаними істориками і політологами Романом Шпорлюком, Олександром Мотилем, Богданом Клідом, Людмилою Гриневич, членами Комісії Конгресу США з вивчення Голоду 1932-1933 рр. Мироном Куропасем і Уляною Мазуркевич, юристом Юліяном Кулясом, активістами української громади, які відкривали світові правду про злочин більшовицької Росії.

Цей документальний фільм ми зняли ще у 2015-му році, але як і багато наших відео, він був розміщений на каналі zik, тож був знищений після придбання телеканалу проросійськими силами. Ми відновлюємо доступ до фільмів Історичної правди і дуже вдячні за ваші перегляди!

Фільм виготовлений у співпраці та за фінансової підтримки телеканалу НЛО, який за ініціативою його тодішнього гендиректора Івана Букреєва, запропонував допомогу у створенні цього важливого проєкту.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить