Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Розстріляне відродження і не тільки: жертви Сандармоху й Биківні // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 31 жовт. 2022 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

3 листопада 1937 року, в розпал сталінсько-єжовських репресій, відбувся наймасовіший розстріл діячів української творчої та інтелектуальної еліти. В урочищі Сандармох у Карелії капітан держбезпеки Міхаіл Матвєєв і молодший лейтенант держбезпеки Гєоргій Алафєр убили 151 українця, серед яких – Лесь Курбас, Микола Куліш, Валер’ян Підмогильний, Микола Зеров, Антін Крушельницький, Сергій Грушевський, Степан Рудницький, Володимир Чехівський. Загалом із 27 жовтня до 4 листопада було виконано 1111 смертних вироків. Але “українські Соловки” є й під Києвом – у Биківнянському лісі на лівому березі Дніпра. Там із 1937 до 1941 року поховали, щонайменше, 30 тисяч страчених. Серед жертв Биківні – Михайль Семенко, Леоніла Заглада, Михайло Бойчук, Теодосій Мовчанівський, Андрій Бандера. Водночас, знищували й тих, хто безпосередньо обслуговував більшовицький тоталітарний режим і навіть сам брав участь в організації та здійсненні масових репресій.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить