Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Хундертвассерхаус - будинок художника й архітектора Фріденсрайха Хундертвассера, Відень. Екскурсія.

Цікаве
Опубліковано: 23 берез. 2022 р.
Будинок Гундертвассера або Віденський будинок мистецтв( Hundertwasserhaus) — це житловий будинок у Відні, Австрія, побудований за ідеєю та концепцією австрійського художника Фріденсрайха Гундертвассера (співавтор Йозеф Кравіна). Цей експресіоністський будинок розміщений в районі Ляндштрассе (Landstraße) на розі Кегельґассе (Kegelgasse) і Левенґассе (Löwengasse). У будинку є 52 квартири, 4 офіси, 16 приватних і 3 загальні тераси, а також приблизно 250 дерев і чагарників.
Підлога будинку є нерівною, зовнішні стіни яскраво прикрашено кольоровими та сріблястими кахлями, різнобарвними колонами, куполами та деревами, які ростуть із вікон, на балконах та на даху. Невелику частину будинку оформлено типово, без звичних для Гундертвассера прикрас. Внутрішні стіни будинку відкрито для графіті та оформлення самими мешканцями. У будинку розташовано житлові приміщення, кабінет лікаря, зимовий сад, пральня, кімната для дітей, кав'ярня, ресторан та магазини. Гундертвассергаус є третьою за відвідуваністю туристичною пам'яткою Австрії після Шенбрунна та Зальцбурга.

Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1

Головним архітектурним принципом Фріденсрайха Хундертвассера було повне заперечення прямих ліній. Він вважав, що сама по собі пряма лінія – це протиприродно. Тому в своїх архітектурних проектах він використовував найрізноманітніші і найхимерніші форми, які тільки могли народитися в його абсолютно необмеженій стереотипами уяві.
Перші виставки Хундертвассера відбулися у Відні (1952 і 1953), Мілані (1955) та Парижі (1954 і 1956). У 1959 році він заснував «Пінтораріум» – універсальну академію для всіх творчих галузей. У жовтні 1959 Хундертвассер зайняв посаду викладача у Вищій школі мистецтв у місті Гамбург. У тому ж році відбувся його знаменитий перформанс. Протягом двох днів і ночей він разом зі своїми учнями малював на стінах, вікнах і дверях аудиторій «безкінечну» лінію.
Вони малювали її спочатку чорною, а потім червоною фарбами, ні на секунду не відриваючись від роботи. Але, на превеликий жаль художника, перформанс зупинили, коли лінія досягла висоти 2,5 метра, але це абсолютно не влаштовувало його, адже він запланував закінчити лінію в центральній точці стелі, тим самим перетворивши її в «безкінечну спіраль». Саме через цей «провал» художник демонстративно відмовився від посади, котру займав в університеті і без вагань покинув Гамбург.
У 1962 році епатажний Фріденсрайх вперше дебютував на Венеціанському бієнале, представляючи там австрійський павільйон. Ще один значний період в його творчості почався в Японії – вперше він відправився туди в 1960 році. Перебуваючи в Японії, він отримав престижну премію «Приз Майнич», тим самим заслуживши великий авторитет в країні «сонця, що сходить».
1981 Хундертвассер був призначений викладачем малювання у Віденській академії мистецтв. Починаючи з 1980-х років він брав участь у численних архітектурних проектах.

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

Найвідомішим показовим прикладом його архітектурних концепцій є будинок Хундертвассера у Відні. Навіть правильніше назвати його не будинок, а казковий терем. Найцікавіше, що архітектор відмовився від гонорару за нього, аргументувавши це тим, що сама можливість “розбавити фарбами” місто для нього набагато важливіша грошей.
Найкраще відвідати цей чудовий зразок авангардної архітектури навесні або влітку – заставши цвітіння дерев. Хундерртвассер називає дерева повноцінними учасниками “житлового питання”, акцентуючи увагу на тому, що вони повинні ділити з людьми територію проживання. Також важливим архітектурним елементом художник вважав колони. Про них він говорив:
“Поруч з колоною відчуваєш себе так само добре, як поруч із деревом. Колона повинна бути красивою і багатобарвною як при дощі, так і при місячному світлі”
Уважно розглянувши цей будинок з усіх боків, ви помітите, що в ньому немає навіть двох однакових вікон. Весь він несиметричний і непропорційний, прикрашений різнобарвною мозаїкою, барельєфами, куполами, одним словом, цей проект – це плід абсолютно безмежної фантазії автора.
До речі, будинок цей житловий і, оскільки туристи вже дуже дістали місцевих жителів, на вхідних дверях з недавнього часу встановили кодовий замок. Але впадати у відчай не варто, – в будівлі знаходиться маленьке, але дуже атмосферне кафе, в якому можна випити не тільки чашечку знаменитої віденської кави, але й подивитися десятихвилинний документальний фільм про архітектора англійською та німецькою мовами.
Крім того у Відні також можна побачити побудований за його проектом сміттєспалювальний завод, аналог його також є і в Японії. Він проектував не тільки будинки, а й дитячі майданчики, вокзали і навіть громадські туалети. Більшість втілених ним проектів знаходиться в різних містах Австрії та Німеччини.

#Hundertwasserhaus #ФріденсрайхГундертвассер
#FriedensreichHundertwasser #Hundertwasser #ФриденсрайхХундертвассер #Хундертвассер
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить