Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ЯК ВІЗУАЛЬНО ЗБІЛЬШИТИ ДІЛЯНКУ

Опубліковано: 12 квіт. 2022 р.
Невеликий сад — не вирок. У цьому відео ми розберемося, які є прийоми для того, щоб візуально збільшити ділянку і максимально ефективно використати весь простір.

Приємного перегляду!

#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #збільшеннясаду

НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Вступ
0:55 – Діагональна доріжка як спосіб збільшити ділянку
2:37 – Зигзагоподібна форма газону
4:22 – Ефект великого саду за допомогою дерев
11:36 – Загущеність насаджень
13:09 – Розміщення ягідників на малій площині
15:54 – З чого складається квітник
18:52 – Побажання

Всім привіт! Я – Андрій Каранда, вітаю вас на своєму ютуб каналі. Сьогодні дізнаємося про те, як візуально збільшити ділянку.

Рік тому тут був суцільний газон і завдання створити сучасний сад. Невелика ділянка саду з одного боку обрамляється будинком, з іншого — декоративним городом, який займає досить велику площу, тому основним завданням було максимально збільшити її візуально.

Перший прийом, який ми тут використали, це традиційна діагональ. Позаду була доріжка, що йшла від бесідки до центральної вісі іншої доріжки, що вела до вхідних дверей будинку з одного боку і декоративного городу з іншого. Тепер же доріжка йде по діагоналі усієї ділянки і наче переходить в газон. Таке рішення допомагає оку з будь-якої частини саду чіплятися за цю лінію і, таким чином, сад здається нам трохи більшим.

Другий прийом — зигзагоподібна форма газону. Кожен “зубчик” різного розміру, щоб відійти від одноманітності та симетрії. “Зубці” є як праворуч, так і ліворуч, але вони не повторюють форму та розмір один одного. З функціональної точки зору в цьому зигзагу можна розмістити гойдалку чи лаву, відокремлюючи цю зону.

Третій вдало використаний прийом — високі дерева. Коли у нас невелика ділянка, що оточена будівлями, то треба створити ефект розмитості, щоб не бачити чітких обрисів саду. Іншими словами, це ілюзія того, що за деревами наш сад продовжується.

Коли дерев немає, ділянку треба чимось підтримати. На допомогу приходить сучасний прийом ландшафтного дизайну — використання однакових рослин. Наприклад, позаду знаходяться три церциси, кожен в окремому квітнику. Але вони розташовані трикутником і з часом створять “парасольку”. Таким чином зменшення різноманіття рослин в саду допомагає об’єднати ділянку і візуально її збільшити.

Шість яблунь “Еверест” (або “райські яблука”) розкидані садом, що водночас об’єднує загальну картинку і підтримує плодову частину дерев, що вже були на ділянці. До речі, для комфортного перебування саду біля дерев висаджені ґрунтопокривні рослини. Зауважу, при формуванні саду можна економити на всіх типах рослин, окрім дерев.

Ще один цікавий прийом — загущеність насаджень. Коли у нас є маленький шматок землі і ми хочемо створити чарівний садочок, краще зробити невеликі куточки, куди можна зайти, подивитись та відпочити. Нашою задачею було також прикрити рослинами зону декоративного городу.

Ягідник від декоративної частини саду відділений міскантусом. Різноманіття квітника нагадує середземноморські мотиви. Виняток становлять кущі гортензії волотистої, дерен “Elegantissima”. Тут можна знайти лаванду, що служить обрамленням доріжки, котячу м’яту, яка прекрасно поєднується з гортензією. Так само є чебрець, очитки, гаура, вероніка “White Lady”.

Коли ми групуємо рослини, то отримуємо більш природній сад. Попереду бачимо ірис “Сибірський”, у якого декоративність листя і самого куща залишається до самої зими. А для відтворення Середземномор’я ми висадили кострицю разом з лавандою, полин, церцис.



Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig

Раджу до перегляду:
ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ЕЛЕМЕНТИ СЕРЕДЗЕМНОМОРСЬКОГО САДУ
https://youtu.be/qgD1YIAtIu8
РОСЛИНИ, ЩО СТВОРЮЮТЬ НАСТРІЙ В САДУ
https://youtu.be/OwBIYiP_V5E

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #збільшеннясаду
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить