Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | РОЗМОВА НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО

Опубліковано: 15 лют. 2022 р.
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #дизайнсада

НАВІГАЦІЯ:

0:00 – Вітання.
01:20 – Як давно займаюся ландшафтом? Яку освіту отримав?
05:00 – Яка Ваша спеціалізація в ландшафтному дизайні?
06:09 – Робота над проектом. З чого почати, етапи створення?
10:52 – Вартість ландшафтних послуг.
13:30 – Чим неможна поступатися при створенні саду.
14:18 – Які дерева використовуються при створенні саду? Туя "за" та "проти"
16:29 – В чому перевага листяних рослин над хвойними?
20:50 – Вплив кліматичних зон на підбір асортименту рослин.
25:45 – Бути газону чи ні?
32:05 – Чи висаджувати гортензію крупнолисту?
34:34 – Як впливає на роботу в саду сезонність?
37:00 – Скільки людей працює над створенням проекту?
39:43 – Послідовність реалізації проекту?
44:05 – З чого почати вивчення ландшафтного дизайну?
44:46 – Які тренді в ландшафтному дизайні?

Чому ви обрали саме цей напрямок діяльності, як давно у сфері і з чого почали?

Це моя друга вища освіта. Перша - економічна. А другу, ландшафтного дизайнера, я брав вже свідомо. Вступив у кілька університетів в 2015 році. Перед тим, як здобути професію, я шукав, де це можна зробити, розглядав варіанти закордоном. Однак, зупинився на українських ВНЗ.

Яким буває ландшафтний дизайн?

Його можна розділити на кілька напрямків. Це приватні сади і громадські простори (ЖК, парки, площі). Більшість ландшафтних дизайнерів прагнуть займатися громадськими просторами. Я також за останній рік починаю більше переходити в цю категорію.

З чого починається робота над проектом, з чого починається створення саду та скільки це триває?

Важливий процес самого проектування. Коли людина хоче створити сад, вона не замислюється над тим, що потрібно зробити проект так само, як для будинку чи для інтер’єру. Необхідно, аби замовник в першу чергу для себе відповів, які завдання він ставить перед садом. Потрібно зробити аналіз грунту, аби знати, які для нього підходять і будуть в ньому рости.

Як часто буває таке, що замовник хоче якийсь сад із конкретними запитами, але виявляється, що бюджету для його реалізації не вистачає?

Створення та затвердження плану проекту займає 35-40 днів. Тому зазвичай ми узгоджуємо орієнтовну суму проекту наперед. Якщо в процесі щось змінюється, то також це узгоджуємо. Іноді буває таке, що ми робимо сад етапами (частину цього року, частину наступного).

Які дерева використовують найчастіше піл час створення саду?

Це суб’єктивна думка, але я особисто не люблю туї. Їх часто висаджують в ряд, і вони починають формувати ніби тюремну камеру. З хвойних є сенс на невеликих ділянках брати сосни чи ялиці. Щодо листяних, вони міняють завжди сад залежно від сезону, тому я намагаюся працювати з ними.

Чи часто просять створити сади, які не відповідають кліматичній зоні?

Одного разу був запит на створення саду в стилі Балі, але це було серед соснового лісу. Це можна зробити, але потім доведеться над цим садом постійно дуже багато працювати. Часто від ідеї відмовляються, коли дізнаються, скільки має бути роботи після. Клімат у нас стає теплішим, тому ті рослини, які раніше не могли в нас зимувати, тепер легко зимують. Можна створити сад такий, який не потрібно поливати. Можна зробити дощовий сад.

Чому деякі кошти, виділені на ландшафтний дизайн громадських просторах, використовуються недоцільно?

З тієї ж причини, чому у нас в парках садять однорічні рослини, стелять газон. Це недоцільно і дорого. Нам в цій ситуації варто переймати досвід Європи. Можна зробити альтернативну газону. До прикладу, із конюшини. Її потрібно поливати раз-два на тиждень, стригти треба двічі на рік. Газон найдешевший в реалізації, але найдоорожчий в догляді.

Як багато людей працює над реалізацією проекту?

Якщо говорити за напрямками, то має бути людина, яка може розробити креативно цей сад. Має бути спеціаліст з візуалізації в 3Д, щоб людина зрозуміла, подобається їй сад чи ні. Ландшафтний дизайнер чи архітектор - людина, яка буде робити усі креслення та розрахунки. Буває так, що візуалізацією, креативом та кресленням може займатися одна людина. Далі нам потрібна людина, яка знатиме дендрологію (рослинність), геодезист і, звісно, бригада людей, яка буде створювати цей сад.

В якому порядку відбувається безпосередня реалізація проекту на місці?

Іноді ми можемо витратити навіть два тижні, щоб привести ділянку до ладу, до стану, коли вже можна займатися висадженням. Ми маємо “винести в натуру”. Фізично кілочками розбити всю ділянку і мотузками натягнути, де у нас мають бути функціональні зони: газон, доріжки, дитячий майданчик, тощо.


Що зараз в тренді в ландшафтному дизайні? Які технології?

В саду варто відтворювати природу, яку ми втрачаємо. Зараз чим простіше сад, тим більш він буде природнім та гарним. Але ми можемо посіяти багаторічні рослини, залишити слід того, що ми його зробили.

Додавайтесь в друзі:

Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape

#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #дизайнсада
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить