Через війну росії проти України свої домівки змушені були покинути понад 10 млн людей. Йдеться як про тих, які виїхали за кордон, так і про тих, хто переїхав всередині країни.
Люди надають прихисток, їжу, одяг тим, хто цього потребує.
В свою чергу, навіть, виїхавши на інші території, вимушені переселенці гуртуються, допомагають наблизити день нашої ПЕРЕМОГИ 💙💛
👩 "Основне, це те, що ми надаємо допомогу і приймаємо, поселяємо вимушених переселенців, допомагаємо нашим воїнам на передовій всім, чим можемо. Шукаємо бронежилети, збираємо для них гроші. Від початку війни ми вже прийняли близько 1 200 переселенців. Це з урахуванням того, що населення нашої громади складає 6 000, тобто, це 6 частина. В нашій громаді ми робимо все: плетемо сітки, збираємо продукти харчування, ліпимо вареники, печемо домашнє печиво для переселенців і для наших воїнів, робимо тушонки. В садочках, які зараз не приймають дітей, вони там займаються виготовленням тушонок, в нас в ЦНАПі кожен працівник, який має якусь вільну хвилинку, нарізає лєнточки для сіток. Навіть зараз ми займаємось також справами переселенців, ведемо документацію. З ЦНАПу ми формуємо посилки для наших воїнів на передовій. Наші хлопці з нашого селища варять плити для бронежилетів, варять протитанкові їжаки, самі при цьому шукають і інструменти, і матеріал. Внутрішньо переміщені особи заселені в наш санаторій “Дністер”, куди також зусиллями волонтерів, постійно доставляємо і якісь продукти, якісь вареники. У нас є волонтерська група, яка займається дозвіллям дітей-переселенців, які проживають в санаторії, наприклад, нещодавно було організовано майстер-клас з ручного розпису імбирного печива", - розповідають у ЦНАПі Староушицької громади, що на Хмельниччині.
🧑 "Фраза “Моя хата скраю, нічого не знаю” - вона вже втратила актуальність давно. Українці довели, що ми є дійсно нація з великої літери. Ми на собі, звісно, разом з цілою Європою відповідаємо на агресію і хочемо зробити цей світ просто чесним, справедливим", - каже Сергій Толстіхін, комунікаційний координатор ВІ "Активна Громада".
Про те, як живуть ВПО на Хмельниччині, про волонтерство, взаємодопомогу та роботу в тилу - у відео
розгорнути опис
згорнути опис