Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ПОСП ім. І. Франка. Зерно гібридного жита в годівлі ВРХ. Вражаючі результати досліду | #RYEVOLUTION

Опубліковано: 20 жовт. 2022 р.
Підписатися
Друзі,
цікаво ж, чим завершився наш дослід з використання зерна гібридного жита в годівлі корів на базі ПОСП ім. Івана Франка. Нещодавно ми розповіли про його передумови https://bit.ly/3eM6nYd. А сьогодні у відео покажемо результати!

Отже, аналіз молока на вміст сечовини проводився на 2-й, 4-й, 10-й, 13-й і 21-й дні досліду на потужностях лабораторії Biosafety-Center. Результати, які ми отримали, вражають!

Використовуючи зерно гібридного жита в годівлі, ми покращили використання азоту з корму, тим самим зменшивши навантаження на печінку, та налагодили ефективнішу роботу рубця. І що цікаво, ефект спостерігався вже з другого дня від початку використання гібридного жита в раціоні. І ця динаміка збереглася протягом всього дослідного періоду. Як видно з даних таблиці (а її ви побачите у відео), рівень сечовини в молоці дослідної групи показав помітне стрімке падіння (вже через 2,5 доби після початку роздачі раціонів з вмістом гібридного жита), що свідчить про швидку реакцію мікрофлори рубця на рівень забезпечення доступними джерелами енергії. Концентрація сечовини в молоці групи, що отримувала жито, була нижчою за рівень сечовини в молоці контрольної групи в середньому на 25,74%!

Рівень споживання раціону обома групами майже не відрізнявся і підпорядковувався одній й тій самій тенденції: зниження споживання при настанні факторів теплового стресу. Зокрема, при зниженні фактору теплового стресу в групі, що отримувала гібридне жито в раціоні, відновлення споживання відбувалось дещо швидше.

Тому ефект зниження рівня сечовини в молоці за рахунок використання гібридного жита має ряд позитивних висновків:
1. Можливість впровадження дешевшої білкової сировини, багатої легкоферментованим в рубці сирим протеїном: помітний економічний ефект на рентабельність молочної ферми.
2. Менше метаболічне навантаження на печінку та нирки дійних корів в процесі екскреції продуктів білкового обміну: позитивний вплив на загальний рівень здоров’я поголів’ям.
3. Нижчий рівень сечовини в молоці та вищий вміст фракцій справжнього протеїну позитивно впливає на технологічні показники, покращує його органолептичні властивості та зменшує ризики для здоров’я людей.
4. Зростання ефективності використання небілкового азоту корму позитивно впливає на кількість виробленого мікробіального протеїну в рубці: при відповідному балансуванні раціонів, щоб не втрачати позитивний ефект використання by-pass крохмалю, що міститься в кукурудзі, можна досягати зростання надою молока.

Залишились запитання? Наш провідний фахівець з годівлі Андрій Білоус з радістю проконсультує: (050) 357-45-34

Про гібридне озиме жито в годівлі тварин: https://bit.ly/3SJYIsd. Приємного перегляду!

Все буде Україна!

#kws #ryevolution #гібриднеозимежито #жито #годівлятварин #годівлякорів #годівляврх #гібриднежито #зерногібридногожита

Підписуйтесь на наш YouTube-канал:
https://www.youtube.com/c/KWSUKRAINE

А ще нас можна знайти тут:
Сайт: https://www.kws.com/ua/uk/
Фейсбук: https://www.facebook.com/KWSUkraine/
Інстаграм: https://www.instagram.com/kws.ukraine/
Телеграм: https://t.me/kws_hub

KWS UKRAINE — це офіційний канал компанії KWS в Україні, де ми розповідаємо про життя компанії зсередини та про застосування нашого насіння для конкретних потреб та вимог наших клієнтів: цукровий буряк, кукурудза (на зерно, силосна та енергетична), зернові (гібридне жито, пшениця та ячмінь) та олійні культури (ріпак, соняшник).
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить