#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #скандинавскийстиль
Частинка Скандинавії в просто в дворі вашого ресторану чи приватного будинку. Аби відчути лаконічність та вишукану простоту Скандинавії, можна просто створити її у себе. Це і зробила ландшафтна дизайнерка Ірина Іваницька.
Приємного перегляду!
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Сад в скандинавському стилі. В чому це проявляється?
2:22 - Концепція саду
3:24 - Живопліт із туї та зона «зелений екран». Для чого вона?
7:19 - Гравійна доріжка краща, ніж бруківка.
8:35 - Металеві обмежувачі. Бук та граб в наших кліматичних умовах.
15:35 - Як влаштована літня тераса?
17:09 - Фотозона на природі.
Привіт! Це програма “Ландшафтний дизайн”, я Андрій Каранда.
Ми перебуваємо на території заміського ресторану, де був створений сад в скандинавському стилі. Прийоми дизайну, які були використані тут, стануть у нагоді як власникам ресторанів, так і інших бізнесів.
Спершу про газон. Коли у складі суміші великий відсоток райграса пасовищного багаторічного та костриці очеретяної, то газон буде стійким та зеленим навіть у спекотне літо.
Автор дизайну - Ірина Іваницька. Цей ресторан перебуває в структурі дансько-українського підприємства, тому скандинавський стиль тут не випадковий. Для скандинавського стилю характерні простота, чіткість форм, лаконічність. Кольори - білий, сірий, блакитний, синій кольори. В ландшафті - мінімальна кількість видів рослин.
Центром ідеї для Ірини стала крона. Крона дерева наростає, є символом роду та добробуту. Доріжка у нас нагадує гілку дерева, злакові культури передають образ крони дерева.
Ми біля живоплоту із туї західної брабант. В зимовий час саме ця рослина легко забезпечує декоративність. Нам це було потрібно, щоб закрити неприглядні види за парканом. В цьому ще один плюс цієї рослини - ви можете не витрачати кошти на дорогий паркан, адже його все одно закриє туя, що в цьому саду буде висотою 2,5 метри.
На території дизайнерка створила “зелений екран”. Це насадження півколом з туй, де люди можуть фотографуватися, гуляти, відпочивати. Пізніше тут будуть висаджені платани, інші дерева. Крім цього, в людей буде можливість тут погуляти. Як і в країнах Європи, ми зробимо газон повністю доступним для прогулянок. Доріжок ми будувати не будемо. Ми хочемо дати людям почуватися вільно і комфортно. Окрім цього, доріжки розбивають територію та забирають у вас площу. Тому її краще не робити, якщо є можливість.
Ми зараз перебуваємо на зоні мощення. Тут є прогулянка стежка із щебневої відсипки. Це бюджетний варіант і гарна альтернатива бруківці. Це покриття так сильно прогрівається, легко відводить воду, легка в монтажу і по ній приємно прогулюватися. За нею легко доглядати. Листя, до прикладу, можна швидко зібрати граблями. За кордоном це популярний матеріал.
Металеві обмежувачі із нержавіючої сталі - це дуже стильна річ. Наш стиль скандинавський. Для нього характерне використання металу. Ми використовуємо оцинкований метал, тому що він більш дешевший, служить без проблем 5 років. Метал додає також певну вишуканість, якої не вистачає під час використання пластику.
З дерев тут граби. Вони нагадують буки, які популярні в Скандинавії. Однак, граби ростуть швидше та не потребують додаткової вологи. Ми стоїмо біля свидини елегантісіма та міскантуса. Міскантус вже вищий. Наступного року ця різниця буде ще більш помітна.
Листяні кущі ростуть набагато швидше, ніж хвойні. Тому, якщо ви плануєте об’єм, то краще брати листяні. Масиви позаду нас представлені спіреєю японською Little Princess та спіреєю бірюзолистою тор. Вони відрізняються в періоді цвітіння. Спочатку білим кольором зацвітає береза тор. Згодом починає цвітіння Little Princess, вона має приємний рожевий колір. Ці переваги я використала у своєму проекті.
Літня тераса. Переважна більшість частини дня тут сонячно, тут відкривається гарний вид на плодовий сад. На передньому плані ми висадили гортензію деревовидну Анабель. Вона невибаглива. Гарно та довго квітує. Нещодавно вона перецвіла, і ми її обрізали. Хоча скандинави залишили б, найімовірніше. Ця квітка дуже гарно припадає інеєм.
Фотозона. Це популярний серед відвідувачів об’єкт. У нас тут превалює блакитний колір. На передньому плані контейнери зі злаковими рослинами.
З вами була програма “Ландшафтний дизайн”. Побачимося!
Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
Квітник із багаторічників:
https://www.youtube.com/watch?v=Vo0mRSPpsYc&t=51s
ТОП рослин маленького саду. Як створити комфорт:
https://www.youtube.com/watch?v=lpZ4b6tfIQY
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #скандинавскийстиль
розгорнути опис
згорнути опис