Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Космічні загрози. Топ 5 космічних загроз.

Цікаве
Опубліковано: 4 груд. 2021 р.
Підписатися
Сьогодні ви дізнаєтесь які є космічні загрози.
Посилання на відео
Вибух Бетельгейзе в 2022 році https://youtu.be/aDzAuAAcr30
Цікаві факти про зорі https://youtu.be/6IOZ128t6II
Цікаві факти про чорні діри https://youtu.be/PyVcxunoosM
Сонце https://youtu.be/FVyK7b33aSk


Сонце — типова зоря головної послідовності спектрального класу G2. Воно майже ідеально сферичне і являє собою гарячу плазму, сплетену магнітними полями[

Астеро́їд, або мала́ плане́та — тверде небесне тіло діаметром від 1 до 1000 км, що рухається по орбіті в Сонячній системі

Те́йя (від грец. Θεία) — планета, яка, ймовірно, існувала на початку формування Сонячної системи на тій же орбіті, що й Земля. Згідно з моделлю ударного формування Місяця, власне зіткнення Тейї із Землею і призвело до формування Місяця. Тейя, ймовірно, проіснувала впродовж сотні мільйонів років від моменту формування Сонячної системи (~4,6 млрд років) і до моменту зіткнення із Землею (~4,5 млрд років). Об'єкт сформувався в точці Лагранжа (L4 або L5) відносно системи двох тіл Земля-Сонце. Орієнтовно маса Тейї була порівнянна з масою Марса (1/10 Землі). Планета названа на честь Тейї — матері Селени (богині Місяця).

Наднова́ (англ. SuperNova) — зоря, що раптово збільшує свою світність у мільярди разів (на 20 зоряних величин), а іноді й більше. У максимумі спалаху наднова випромінює стільки ж світла, скільки його випромінюють мільярди зір разом. Це найяскравіші з відомих зір, їх світність порівняна зі світністю цілої галактики, а іноді навіть перевищує її. Спалахи наднових — досить рідкісне явище. У нашому Чумацькому Шляху вони спостерігаються приблизно раз на 500 років, хоча очікуваний проміжок між спалахами — 50±25 років. Завдяки високій світності наднові спостерігають в інших галактиках.

Вибух наднової можна спостерігати протягом тижнів або місяців. На короткий час наднова засвічує всю галактику, в якій вона розташована. Сонцю потрібно 10 мільярдів років для вироблення енергії, яка вивільняється при утворенні наднової другого типу. Наше Сонце занадто мале, щоб колись стати надновою, замість цього воно перетвориться на білого карлика.

Гіпернова — вибух масивної зорі (масою понад 20 мас Сонця) після колапсу її ядра.Загальний опис
Колапс ядра відбувається після того, як у ньому виснажується паливо для підтримки термоядерних реакцій, іншими словами, це дуже велика наднова. З початку 1990-х років були помічені потужні спалахи зір з енергією понад 1045 джоулів, тобто перевищувала потужність спалах звичайної наднової приблизно в 10 разів. До того ж багато з цих вибухів супроводжувалися довгими гамма-спалахами. Сьогодні термін Гіпернова вживається для опису вибухів зірок з масою від 100 до 150 і більше мас Сонця.

Гіпернові теоретично могли б створити серйозну загрозу Землі внаслідок потужного гамма-спалаху, але в наш час поблизу Сонячної системи немає зір, які могли б становити таку загрозу. За деякими даними, 440 мільйонів років тому мав місце вибух гіпернової зорі поблизу Землі, в результаті якого відбулося ордовицько-силурійське вимирання (зникло понад 60% морських безхребетних). Імовірно, радіоактивний ізотоп нікелю56Ni потрапив на Землю внаслідок цього вибуху .

Термін колапсар спочатку означав продукт гравітаційного колапсу - чорну діру. В наш час[коли?] це слово іноді відносять до певної моделі колапсу зорі, що швидко обертається.

Колапс зорі
Термін гіпернова придумав Стенфорд Е. Вуслі[джерело?]. Ядро масивної зорі при гравітаційному колапсі перетворюється в чорну діру, якщо зоря швидко оберталася, то навколо чорної діри може утворитися масивний акреційний диск. За рахунок нейтринного нагріву або під впливом механізму Бландфорда-Знаека можуть утворитися два потужні релятивістські струмені, що викидаються в напрямку полюсів обертання вмираючої зорі майже зі швидкістю світла. Ці релятивістські струмені можуть пояснити гамма-спалахи, які іноді спостерігаються при вибухах гіпернових. В останні роки великий обсяг даних спостережень гамма-спалахів значно поліпшив наше розуміння цих подій, і стало зрозуміло, що в чисельних моделях колапсу виходять вибухи, які відрізняються від вибухів звичайних наднових.

Зорі, здатні вибухнути як гіпернова, зустрічаються дуже рідко, тому що зоря має бути масивною, швидко обертатися і (можливо) мати потужне магнітне поле. Тому, гіпернові повинні вибухати рідко. Передбачається, що в нашій Галактиці гіпернова вибухає в середньому один раз на 200 млн років

Таймкоди:
Початок 00:00
Сонце 00:26
Метеорити-Астероїди 1:48
Зіткнення планет 2:54
Вибух зірки: Наднова і Гіпернова 3:54
Нейтронні зірки 5:55
Квазари 6:25
Чорна діра 6:55
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить