#Андрей Каранда #ландшафтный дизайн
Як вишукано та стильно обіграти сад з трояндами? У цьому відео авторка проєкту розкаже нам про головні прийоми, секрети та особливості планування.
Приємного перегляду!
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Будинок — основа дизайну саду
1:41 – Створення низьких насаджень
2:29 –Бордюр із самшиту
8:01 – Тіньова частина саду
10:53 – Яблуня чи граб?
12:45 – Променадна зона: що особливого
14:06 – Візуальний баланс у саду
Вітаю!
Сьогодні разом із ландшафтною дизайнеркою Оленою Сладких ми поговоримо про троянди у формальному саду.
Плануючи сад, спочатку треба звернути увагу на будинок. Він був спроєктований здебільшого в старовинному англійському стилі з елементами сучасного оздоблення. Тут висаджено багато англійських троянд, сад розбито на формальні та природні зони, які поєднані доріжками та арками.
Позаду нас знаходяться троянди Леонардо да Вінчі. Замовниця просила, щоб насадження були достатньо низькими, щоб не перекривати гараж на фоні. Саме тому на клумбі також є група троянд Флорібунда. Вони не ростуть високими, проте протягом сезону виглядають однаково гарно. Квітник обрамлений самшитом, бо це вічнозелений живий бордюр. У кожного куща є свій “запас росту”. Якщо є потреба у зеленій стіні, висотою 1,80 м — використовується бірючина чи інші листяні чагарники.
Саме на цій ділянці на зиму самшит можна не вкривати.Тут є особливий мікроклімат: улітку не надто спекотно, є розріджена тінь від сосен. Сад здебільшого білий: є гортензії Анабель, білий дерен, нарциси та грунтопокривні білі троянди, які вишукано підкреслюють територію.
Самшитовий бордюр зазвичай висаджують зовні, хоча сьогоднішній сад — виняток. Зелене обрамлення виступає фоном для квітів, що тільки підкреслює елегантну кольорову гаму. Цей прийом також корисний для ситуації, коли троянди вже відцвіли. Тоді настає черга нарцисів, які також вигідно виділяються.
Ірга Ламарка — частина тіньового саду, що має цікаве забарвлення восени та яскраві ягоди. Тут же можна побачити білі астільби, гортензія Ванила Фрайз, хости з білою каймою тощо. Доглядати легше за такими зонами саду, аніж тими, що під прямими сонячними променями. Деякі рослини, наприклад, гортензії, яскравіше себе показують саме в тіні.
Неподалік росте доволі цікава яблуня мультифлора. Її особливість у тому, що майже всі плутають її з грабом. Навесні вона квітує також білим, тому і гармонує із загальною композицією. Усі елементи мають пряме відношення до формального саду, бо підтримують так звану радіальну браму. Тіньова та сонячна зона відокремлені і водночас об’єднані через арку.
Ми знаходимося у променадній та формальній частині саду. Тут є блоки троянд, зовні обрамлених самшитом, та неймовірний аромат, що виникає завдяки квітам селекції Девіда Остіна. Він складається з троянд, лаванди, тюльпанів, нарцисів тощо. У кожному “блоці” квітників тільки один сорт троянд, що додає шарму.
Можемо побачити, що тут троянди вже переквітували, тому увагу перетягують на себе інші елементи: дерен та свидина, гортензія Анабель та самшит, які підтримують зовнішній вигляд саду протягом року. Однак злаки та лаванда не огорожені нічим і не розбавлені трояндами. Олена зробила так для дотримання балансу та урівноважити візуально сад.
Сьогодні ми побували у трояндовому саду і дізналися головні особливості його проєктування. До нових зустрічей!Додавайтеся в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
#Андрей Каранда #ландшафтный дизайн #
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
розгорнути опис
згорнути опис