Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ПОРАДИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МАЛОГО САДУ

Опубліковано: 15 серп. 2022 р.
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #порадидлясаду

Жити в квартирі і мати свій власний сад — реально! У цьому відео ми дізнаємося, як облаштувати невелику ділянку тераси і створити маленький, але повноцінний сад.

Приємного перегляду!

НАВІГАЦІЯ:

0:00 – Вступ
0:51 – Про завдання та ділянки
1:25 – Прийом 1: регулярний
2:15 – Прийом 2: створення ширми
4:51 – Про доріжку
7:00 – Прийом 3: структурні рослини
7:55 – Прийом 4: додаємо природності
8:47 – Прийом 5: про кольори квітників
11:30 – Асортимент рослин на північній ділянці
16:53 – Прощання

Всім привіт! Я – Андрій Каранда, вітаю вас на своєму ютуб каналі. Сьогодні дізнаємося про міні-садки для квартир та будинків.

Ми знаходимося в житловому комплексі і було завдання створити затишні міні-садочки на терасах. Одна з них знаходиться на північному боці будинку, а інша — на південній. Кожна з ділянок складає близько 40 м. кв. Сьогодні ми поговоримо про 5 основних прийомів, які варто використовувати для створення затишку в невеликих садах.

1. Коли ми говоримо про планування ділянки, варто обирати “регулярний” прийом, тому що нам потрібно розмістити і функціональні зони, і якусь декоративну зону. За основу я взяв уже наявну терасу, її прямокутник. Зробив частину газону, тому що на нього був запит, хоча я не прихильник газонів на таких маленьких ділянках. Усі решта квітників пішли прямокутниками залежно від того, як їх перериває доріжка.

2. Це невеликий сад, де ми можемо грати як завгодно, висаджувати якісь дерева, кущі, квіти, не закриваючи по периметру паркан. Ось тут нам потрібно закритися. Тому другий прийом — зробити відповідні ширми. У нас вже є екран із туй, вони були висаджені забудовником. Ми обрали уже листяні кущі для ширми, це був дерен. Цікавий він тим, що взимку має яскраво-червоні пагони. Альтернативи: граб звичайний, бірючина звичайна, піраканта, ірга канадська, глід звичайний.

Хочу звернути увагу на доріжку, яка є і функціональною, і естетичною. Вона формує квітники в регулярному прийомі. Зверніть увагу, що для неї були використані сучасні матеріали і вона проблема покроково: у такому форматі доріжка є від’ємною одна від одної і не привертає особливо уваги.

3. Коли ми обираємо рослини для такого маленького саду, ми думаємо про зовнішній вигляд рослин у будь-яку пору року. Нам потрібні структурні рослини, як гортензія деревовидна “Strong Annabelle”.

4. Незважаючи на те, що у нас є певна регулярність, нам треба її трохи “розбити”. Це дає контраст і природність у саду. З цією задачею у ландшафтному дизайні справляються злаки: щучник дернистий, куничник гостроквітковий “Karl Foerster”. Вони водночас є і структурними.

5. У квітнику підібрані рослини для південної частини і які будуть квітувати максимально можливу кількість часу. Порада: не підбирайте занадто вичурні рослини. Наприклад, у нас є загальний зелений фон і на його фоні трохи фіолетового цвіту, трохи рожевого. Однак, алісум скельний квітує жовтим усередині квітня. Тому, незважаючи на яскравий колір, він буде доречним. Також у квітнику: герань крупнокореневищна, герань “Rozanne”, ірис сибірський, шавлія дібровна “Caradonna”, айстра новобельгійська “Royal ruby”, очиток видний “Діамант”.

Північна тераса має спільні рослини з південною: живопліт з того самого дерену, гортензії того самого сорту, злаки, ірис сибірський, щучник дернистий. З нового: церцис канадський, куничник гостроквітковий “Avalanche”, монарда двійчаста “Jacob cline” (має яскравий запах), м’ята (обережно, агресор), лігулярія зубчаста “Desdemona”, флокс, гейхера криваво-червона “Heuchera sanguinea”, чемерник.

Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig

Music from Tunetank.com
Decibel - Morning Lights (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/5116-morn...
Music from Tunetank.com
ABSounds - Loca Dance (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/3729-loca...
Music from Tunetank.com
SHANTI - Tropical Adventure (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/266-tropi...
Music from Tunetank.com
AliveSound - Through The Sky (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/3878-thro...
Music from Tunetank.com
Decibel - Gamer (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/4160-gamer
Music from Tunetank.com
Romanov_Studio - Sunset Dreams (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/5343-suns...
Music from Tunetank.com
Alexey Anisimov - Smart Devices (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/5203-smar...

Music from Tunetank.com
Nuclear Wave - Raindrops (Copyright Free Music)
Download free: https://tunetank.com/t/6fds/5197-rain...

#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #порадидлясаду
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить