Як відокремити особистий простір в саду від іншого? У цьому відео ландшафтна архітекторка Катерина Кордун поділиться усіма тонкощами і секретами планування саду.
Приємного перегляду!
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #сад
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Початок планування саду
2:43 – Газон під соснами: шкода чи користь?
5:17 – Напівзакрита частина саду
7: 04 – Квітник для кислого ґрунту
9:12 – Приватна частина саду: басейн
13:26 – Прихована кімната в саду
Всім привіт! Це програма «Ландшафтний дизайн», я – Андрій Каранда. Сьогодні дізнаємося про відкриті і приватні частини в саду.
Ландшафтна архітекторка — Катерина Кордун.
Створення цього саду почалося з роботи разом з архітектором ще на стадії будівництва будинку. Основною ідеєю було зберегти сосни, що знаходяться на ділянці, тому простір був поділений залежно від розташування дерев. Клієнт хотів мати так звані «зелені кімнати».
Є така думка, що газон під соснами негативно впливає на дерева, бо вони десятиліттями росли без навмисного поливу, а газон цього вимагає. Тому ще на стадії будівництва будинку особливо ретельно слідкували за тим, щоб не пошкодити кореневі системи.
Перше, з чого ми почали, потрапивши на ділянку — з лікування сосен та догляду за ними. Після того, як видалилися всі сухі, пошкоджені гілочки, ми внесли добрива і обробили крони. Тому в даному випадку сосни тепер навіть у кращому стані, ніж до нашого втручання.
Геопластика саме в цьому саду була доречна і була додана для створення природності лісового ландшафту.
Одна з зон саду — напівзакрита. Тут немає великої кількості насаджень, але є обрамлення у вигляді підпірної стінки у формі півкола. Через це складається враження, що вже частина для чогось відділена від іншого простору. Сюди виходить камінна зона будинку, тому тут розмістили терасу та барбекю.
У саду використані рослини, що полюбляють кислий ґрунт. У півтіні ростуть рододендрони, азалії, гортензії та хвости. Перші роки квітники вкривається на зиму агроволокном. Для гортензії, яка квітує рожевим чи синім, додається залізо для насиченого кольору. При посадці робилася велика яма, яка заповнювалася торфом. За вегетативний сезон 2-3 рази ґрунт додатково підкислюється.
Ще одна зона, басейн, захована з усіх ракурсів, приватна частина. Вдень тут багато сонця, тому себе добре почуваються троянди. Він виглядає природньо завдяки використаним матеріалам та кольорам. Тінь під дубом формує окрему невелику ділянку, що додає відчуття затишку та приватності. М’ята, шавлія, розмарин у кашпо створюють неповторний аромат, що підкреслює атмосферу.
Окремий закуток саду - втілена мрія клієнта, де він може усамітнитися навіть від своєї родини. Вона штучно загущена насадженнями. У цій зоні можна побачити сосни, ялиці, берези, ялинки, тобто здебільшого хвойні рослини, щоб узимку приватність не порушувалася.
Цікавим елементом саду є кран, що за дизайном добре вписаний в територію. Він виконує і декоративну, й утилітарну функцію
Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал:
https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
ЯК ПОЄДНАТИ РОСЛИНИ В ГОРОДІ | СЕКРЕТИ ВІД ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНЕРА
https://youtu.be/bXBtKjyfLwc
ОНОВЛЕННЯ САДУ — ПРОВОДИМО ЙОГО РЕКОНСТРУКЦІЮ
https://youtu.be/ohV57drdqvE
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #сад
розгорнути опис
згорнути опис