Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Відповідальність за роботу без POS терміналу ● Бухгалтер Zrobleno

Опубліковано: 25 січ. 2022 р.
Яка відповідальність за невстановлення #POS терміналу.
Привіт! Все ще повсемістно можна зустріти ситуацію, коли #ФОП чогось чекає не встановлюючи #РРО і просто відключає банківський термінал на торговій точці...

Ще відео на цю тему:
👉 Зміни для ФОП у 2022. РРО, Звітність, Ліміти... → https://youtu.be/E8NliZ8cjxQ
👉 Відповідальність за роботу без РРО → https://youtu.be/Kqh-js-V5p4
👉 Як працює ПРРО на прикладі "Вчасно" → https://youtu.be/llESAssOdK0

🕒 0:00 — Вступ #Zrobleno
🕒 0:21 — Порушення прав споживачів
🕒 1:33 — Хто перевіряє підприємців
🕒 1:53 — Кому не обов'язково ставити POS термінал
🕒 2:15 — Штрафи

❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
👀 Зацініть Instagram — https://instagram.com/zrobleno_buhgalter
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

Це відео покликане нагадати Вам про відповідальність за таке порушення, а це, насправді є порушенням. Статтею 17 Закону України «Про захист прав споживачів» встановлено, що за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.
Також згаданою статтею встановлено право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця форм розрахунків, установлених законодавством України. Продавець зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.
Про що це каже? Про те, що якщо Ви торгуєте товаром або послугами і покупець хоче розрахуватися карткою, то Ви зобов’язані надати йому таку можливість.
З січня місяця збільшилася кількість скарг споживачів щодо відмови з боку продавців у безготівковому розрахунку за придбані товари, у зв'язку з чим Держпродспоживслужбі додалося роботи.
Хто перевіряє - Дерпродспоживслужба. Погані новини - вони приїжджають одразу після скарги покупця, а якщо перевірка викликана скаргою - мораторій на неї не розповсюджується. Тобто один обізнаний покупець який принципово захоче розрахуватися карткою може нормально так зіпсувати Вам настрій.
Кого це НЕ стосується - Постановою вісімсот сімдесят вісім передбачене звільнення окремих категорій продавців від обов'язкового приймання спеціальних платіжних засобів, зокрема суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж двадцять п’ять тисяч осіб.
Які штрафи - тут коротко. Вісім з половиною тисяч гривень. Не дали можливість розрахуватися карткою, на Вас пожалілися - отримуєте великий штраф.
Висновки. Закон не новий. Він працює вже багато років і система накладання штрафів за дане правопорушення добре відпрацьована. Якщо Ви забажаєте сказати що у Вас був відсутній інтернет чи термінал зламався - банк надасть протилежну інформацію, якщо це не так. Тому йти на такі ризики чи все ж таки встановити РРО і працювати легально - вибір за Вами.
Підписуйтеся на наш канал!
рро для фоп 2022
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить