Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як податкова перевіряє прибуток❓ Податкова перевірка бізнесу ● Zrobleno

Опубліковано: 11 жовт. 2021 р.
Що треба знати підприємству про податковий підхід до перевірки оподаткування прибутку❓ Тобто як перевіряють податок на прибуток по факту. Головним прийомом, який використовується контролюючим органом під час перевірки правильності нарахування та сплати податку на прибуток, є зіставлення показників декларації з податку на прибуток та фінзвітності платника...

Ще відео на цю тему:
👉 Мораторій на перевірки бізнесу → https://youtu.be/bu4qaelt-YA
👉 ТОП 10 помилок ТОВ → https://youtu.be/8I1b2xQE0Go
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY

❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

Інформаційною базою для такої перевірки служать первинні документи та регістри бухобліку підприємства.
Що включає податкова перевірка бізнесу:
правильність та повноту визначення фінансового результату за правилами бухобліку;
Достовірність, повноту нарахування та сплати податку на прибуток, а також правомірність визначення сум від’ємного значення об’єкта оподаткування.
Основними етапами податкові перевірки є:
доперевірочний аналіз показників декларацій і фінзвітності платника;
більш докладний аналіз показників, який здійснюється безпосередньо в ході документальної перевірки;
відображення результатів перевірки в Акті.
На доперевірочному етапі податківці проводять аналіз діяльності платника податків для виявлення ризикових операцій платника, які можуть свідчити про потенційні порушення законодавства. Аналіз проводиться на підставі тієї інформації про платника податків та його фінансово-господарської діяльності, яка вже є в інформаційних базах даних контролюючих органів.
Подальший аналіз здійснюється вже в ході самої документальної перевірки
Для цього на підставі даних регістрів бухобліку і показників фінзвітності платника фахівці контролюючого органу складають реєстри кореспонденції рахунків бухобліку та показників фінрезультату до оподаткування в деклараціях за відповідні звітні періоди, що підлягають перевірці. Контролюючий орган перевіряє також господарські договори та первинні документи, на підставі яких госпоперації відображені в бухгалтерських регістрах, правильність дати визнання в бухобліку доходів і витрат, а також відповідність відображення госпоперацій принципам облікової політики підприємства. Що стосується планової документальної перевірки, то «збиткова» декларація, від'ємне значення об'єкта оподаткування, дійсно є одним із критеріїв середнього ступеня ризику, за яким юридична особа може потрапити до плану-графіка перевірок, як і рівень зростання податку на прибуток щодо доходів, розмір інших витрат, розмір фінансового результату від операційної діяльності, рівень сплати податку на прибуток порівняно з середньогалузевим тощо.
Контролюючий орган має право провести перевірку не пізніше закінчення одна тисяча дев’яносто п’ятого дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, — за днем її фактичного подання. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право провести перевірку за такою податковою декларацією протягом одна тисяча дев’яносто п’ять днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Тож якщо в майбутньому вирішити виправляти «помилки», зроблені на догоду фіскалам, та подавати уточнюючу декларацію з податку на прибуток, це надасть контролерам додатковий строк для проведення перевірки показників відповідного звітного періоду. Тож вирішуйте, що краще: солодка омана «плюсової» декларації чи гірка правда збиткової.
#Податкова
#Перевірка
#Бухгалтер
#Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить