Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Чорна гора - святилище слов'янських племен, Вухатий камінь та Смотрич - зооморфні моноліти!

Подорожі
Опубліковано: 14 лип. 2021 р.
Підписатися
Піп Іван Чорногірський - велична вершина, яка колись називалась Чорною горою, так як на ній було стародавнє жертовнє капище наших предків, слов‘ян! По дорозі на Попіван, ми проходимо скельне святилище Вухатий камінь, де є 22 зооморфних моноліта по всьому масиві, кожен з яких схожий на якусь тварину! Ніби парк кам‘яних скульптур просто неба. І що цікаво, на кожному з каменів є жертовні чаші, ідеально рівні отвори, в які колись наші предки - слов‘яни, приносили жертву своїм богам! Доречі, в той період був матріархат на наших теренах і всі вірили в богиню Ладу - матір всія землі та Урана - бога неба, якого символізували у вигляді бика! На середині масиву є статуя чоловіка й жінка, жінка - Лада, яку завжди символізують вагітною, уособлюючи матір, яка весь час народжує своїх дітей! Вже вкотре я тут літаю дроном, і кожного разу бачу якісь нові петрогліфи чи цікаві отвори. Ці місця ще так мало досліджені. Саме на таких святинях перші племена і створили календар та, завдяки сонцю, дізнались, що є 365 днів у році! Мій друг Василь Фіцак, що прокладає стежки Карпатами, знайшов печеру під Вухатим каменем. Ближчим часом будемо її досліджувати та знімемо про це відео!
Дорогою до самої вершини Чорної гори, зустріли відчайдухів, які заготовлюють ісландський мох. 10 кілометрів несуть на собі по 30-40 кілограм цієї цілющої рослини, з якої потім роблять таблетки від кашлю! А скільки кілограм чаю ви найбільше приносили з лісу?)

Смотрич - майже ідентичний масив до Урочища Вухатий камінь, тільки в протилежну сторону! Дві гряди скель разом, якщо подивитися зверху, утворюють велику голову бика. На Смотричі також є 22 великих моноліта!
Висота гори - 1898 метрів! Зазвичай, маршрутом з Дземброні через Вухатий камінь я йду на верх, а вже додому ми повертаємось вншим маршрутом через Смотрич! Ніколи не ходжу в гори туди й назад одним шляхом! Тоді очі можуть почати втомлюватись від одноманітної картинки! Хоча цього разу нам пощастило з погодою та добре, що я взяв 2 батарейки до дрона та політав в 6 різних локаціях на протязі дня! Це той шлях, де кожен любитель краси закохається в гори з першого погляду! А хто хоче з нами поїхати в таку подорож, пишіть про це в коментарях!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить