Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Обов'язок застосовувати РРО для ФОП 2021/2022 ● Звільнення від застосування РРО

Опубліковано: 20 серп. 2021 р.
Кому потрібен та не потрібен #РРО у 2021 та 2022 році. Одне з головних питань для кожного #ФОП, який збирається працювати у сфері торгівлі або послуг: чи потрібно йому використовувати для розрахунків у такій діяльності реєстратори розрахункових операцій, тобто РРО?

Ще відео на цю тему:
👉 Підстави для податкової перевірки ФОП та ТОВ → https://youtu.be/_2hXbI-yGAw
👉 Консультація бухгалтера → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY

❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

Мати відповідь на це питання буде не зайвим, адже з першого Січня 2021 року ще низка суб’єктів господарювання стали РРО-зобов’язаними, а з першого Січня 2022 р. очікується тотальна фіскалізація ФОП-єдиноподатників. Кого ж закон на сьогодні зобов’язує обзавестися РРО, а хто може без них обійтися?
Отже, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року :
Звільнення від застосування РРО:
ФОП-єдинникам 1 групи
ФОП-єдинникам 2,3 та 4 групи, обсяг готівкового доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 320 000 грн, незалежно від обраного виду діяльності.
Обов'язок застосовувати РРО у 2021 році ФОПам-єдинникам 2,3,4 груп, діяльність яких підпадає під так звану ризикованість, а це:
реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення
надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.
реалізація підакцизних товарів
При здійсненні будь-якого із зазначених видів діяльності ФОП-єдиноподатник груп 2 — 4 утрачає звільнення від РРО, навіть якщо обсяг його доходу менше 1 млн 320 тис. грн. Єдиний вихід уникнути цього — не здійснювати розрахункових операцій, тобто перевести всі розрахунки у безготівкові.
Якщо дохід ФОП-єдиноподатника 2, 3 та 4 групи у 2021 році перевищить 1 млн 320 тис. грн, то застосування РРО для нього стане обов’язковим. При цьому почати використовувати РРО йому потрібно з 1 числа наступного квартала. Звісно, за наявності готівкових розрахунків.
І головне: з 1 січня 2022 для ФОП-єдинників 2, 3 та 4 групи обовязкове використання касового апарату. РРО – це реєстратор розрахункових операцій. Якщо у вас немає розрахункових операцій – вам не треба їх реєструвати, тобто РРО вам не потрібен, незалежно від вашого обороту, ризикованості операцій тощо. Що таке розрахункові операції? Це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, чеків, жетонів. Як вихід - переходьте на безготівкові розрахунки і питання РРО вас не будуть турбувати.
#Бухгалтер
#Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить