Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

"Щедрик" пам'яті Небесної Сотні в обробці Івана Небесного

Музика
Опубліковано: 13 серп. 2021 р.
Щедрий вечір! Добрий вечір!
А чи дозволить пан господар защедрувати?

Різдвяний гімн планети був колись скромною українською щедрівкою-мантрою на три ноти. Потім до роботи взявся геніальний український композитор Микола Леонтович і працював над обробкою цих "трьох нот" усе своє життя (існує п'ять авторських редакцій твору).

У січні 1919 року не менш геніальний хормейстр Олександр Кошиць за дорученням Симона Петлюри організував у Києві Українську Республіканську Капелу, яка у березні 1919 р. була відряджена українським урядом для пропаганди національного музичного мистецтва за кордон, і впродовж декількох років тріумфально гастролювала країнами Західної Європи, у США, Бразилії, Аргентині, Кубі. Так після виступів капели у легендарному Нью-Йоркському Carnegie Hall "Щедрик" став найпопулярнішою різдвяною мелодією у світі.

Ці двоє – Леонтович і Кошиць – силою свого таланту переконали мешканців трьох континентів в існуванні української нації. "Вам заперечують існування вашої нації, але ваші співаки доводять світові, що ця нація мaє незрівнянно могутню музикальну душу", – сказав Кошицю після паризького концерту один професор Сорбони.
У концерті "Ковчег Україна: музика" звучить інша версія "Щедрика" – від сучасного і не менш талановитого українського композитора Івана Небесного.

Христос Хрещається!
YsOU/Молодіжний симфонічний оркестр України
Dudaryk Choir
Oksana Lyniv - conductor
Український культурний фонд
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить