Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Річковий похід по Десні 2019 року

Подорожі
Опубліковано: 30 черв. 2020 р.
Підписатися
У 2019 році на курінній раді козаками куреня було заплановано черговий річковий похід. Хотілось відчути нові враження та пройти нові маршрути. Тому, після певних вагань, нами був обраний варіант подорожі по Десні, але не класичний і легший - вниз по течії, а навпаки - проти течії на Чернігів. Було цікаво спробувати свої сили та подивитись, як буде йти Байдак в умовах сильної протидії течії та вітру.

Команда укомплектувалась по мінімуму: 8 членів клубу. Через три дні від початку походу ми повинні були підібрати на березі Рогдая одного з наших друзів - вікінгів, який теж цікавиться річковою справою і залюбки склав нам компанію.

Кількісний склад відразу продиктував певний графік руху - на відміну від попередніх походів у нас не було змін на веслах. Кожен веслував на своїй банці, не чекаючи, що його через певний час змінить хтось із побратимів. Це значно важче фізично, але з часом втягуєшся в постійний ритм роботи на веслах і вже не звертаєш уваги на відсутність зміни.

Після певних приготувань ми почали свій похід в суботу 18 травня, вийшовши о 13:00 із нашої затоки Собаче гирло.

Три дні (субота-понеділок) команда піднімалась вгору по Десні, стаючи на ночівлю на берегах ріки.

Традиційний похідний розпорядок - по черзі Товариство готує сніданок та вечерю, вільні від цієї роботи ставлять табір, збирають дрова. Раціон похідний - каші, сало, хліб та сухарі, яблука. Багато овочів (цибуля, морква, буряк, часник, петрушка, кріп). В діжках та баклагах - прісна вода. З сухофруктів вечорами готували узвар або пили чай на травах.

В кінці третього дня, пройшовши 25 км, та забравши в Пухівці Рогдая, ми стали табором на відпочинок трохи вище села. Цілий день команда витратила на корисні справи - ремонт курінного намету, тренування із самопалами та луками. Окремою темою став майстер клас від Севи Бурава по автентичних іграх в кості та карти. Ввечері для захисту від дощу нами був побудований намет, що дуже схожий на конструкцію, наведену в описі Боплана. Одним словом це був день практичних експериментів, занять та тренувань.

Після відпочинку, наступного дня ми пройшли верх по течії ще 8 кілометрів і на одному із островів, що простягнувся посеред Десни, закопали пляшку із текстом про відвідування Печерською сотнею цих місць в 2019 році. Після чого почався наш рух назад вниз по течії до місця базування Байдака в затоці Собаче Гирло.

Повернення відбулось в п'ятницю 24 травня. Позаду 90 кілометрів річкових переходів (на веслах, під вітрилом, тягнучи по берегу мотузкою), купа цікавих експериментів, в тому числі і кулінарних під керівництвом Левка, красиві місця та позитивні враження.

І тепер ми точно можемо сказати - при наявності часу (десь біля двох тижнів), можна дістатися байдаком з Києва до Чернігова по Десні.
Що й робили в свій час козаки.

Дякуємо за організацію та участь всім хто долучився. Микола Пострелко, Левко Ткач, Тарас Тимчак, Віктор Соколов, Анатолій Шовківський, Всеволод Буравченко, Олексій Шабан, Олексій Малев, Олександр Харченко.

За відео дякуємо Миколі Пострелко.

Більше інформації про цей похід на нашому сайті: https://17c.org.ua/baydak/desna-2019

#Печерська_сотня #Kozak_Media #Козаки #Cossacks #Козацтво #Десна #Козацькі походи #Козак
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить