Підписатися на наш канал: https://bit.ly/2UnEAQX
Кредит під 1200%, а то й під 2000% річних. Звучить як добровільний і не зовсім логічний похід у рабство. Проте такі кредити існують в Україні. Навіть більше – їх беруть.
У 2019 році українці взяли мікропозик на понад 79 мільярдів гривень і це аж на 53% більше, ніж у 2018 році
Повсюдна і іноді не зовсім чесна реклама, такі привабливі “майже нульові” відсотки та низький рівень фінансової грамотності населення призводять до все більшого зростання цього ринку.
Як наслідок – на сайті президента України можна знайти десятки петицій, які закликають посилити контроль над мікрофінансовими організаціями і навіть їх закрити. За мотивами петицій можна написати кілька сценаріїв серіалів про тяжку долю українських мікропозичальників.
Здавалось би, логіки у тому, щоб брати такий кредит - дуже мало. Та от біда, позичальникам не завжди озвучують всю правду про кредит, а заманюють “відсотками за день”, не називаючи при цьому реальну річну ставку.
“Позики до зарплати” беруть тоді, коли терміново потрібна невелика сума грошей на короткий термін. Як правило, він не перевищує тридцяти днів, а сума самого кредиту приблизно дорівнює місячному доходу позичальника.
Перша перевага мікрокредитів (перевага для позичальників, звичайно) – їх можуть брати люди з поганою кредитною історією. Друга перевага (також для позичальників) – мікрокредитування в Україні здійснюється без застави, а поручителів можуть навіть не перевіряти, просто потрібно вказати кілька номерів телефонів.
розгорнути опис
згорнути опис