Карпати і Прикарпаття повінь/паводок, червень 2020 рік. Масштабна повінь, яка охопила Карпати і всі сусідні регіони.
В цьому відео на прикладі воскресінецької кладки, ви побачите на скільки сильне стихійне лихо, вже в котре приходить до жителів регіонів Західної України.
Останній раз у селі Воскресінці ( що біля Коломиї), кладку зривало у 2008 році. Пройшло 12 років і це знову повторилося, Прут піднявся, до того рівня, що знесло кладку. Рівень води в річці Прут піднявся більше, чим на 6 метрів і вода зносила все на своєму шляху. Перед такою силою ніщо не може встояти, особливо коли разом з водою несуться стовбури дерев, коріння, і повно різного сміття.
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
СТАТТЯ В ЖУРНАЛІ Природа і сусіпльство
https://ekoinform.com.ua/?p=4453
Чи можна спрогнозувати повені і як мінімізувати наслідки від них?
– Прогнозувати паводки дуже важко. А щоб мінімізувати наслідки, насамперед, потрібно, щоб водозбори, а це – ціла екологічна система – були покриті лісом. Обов’язково має бути якомога менше суцільних рубок, або щоб їх взагалі не було. Це – основний принцип.
Люди, які живуть у Карпатах та на Закарпатті найбільше бояться паводків. Можливо, є рекомендації для них – яким має бути їхнє господарювання, щоб мінімізувати шкоду?
- Найважливіше для них те, що в межах елементарних водозборів або в межах будь-яких малих водозборів має рости ліс. Ці ділянки повинні бути покриті лісом. Також – щоб технологія розробки деревостанів проводилася природозбережними технологіями. Тобто, щоб проводилася вибіркова система господарювання: і використовувати деревину, яка є в лісі, і разом із тим, щоб ліс весь час, без зупинки, виконував свої гідравлічні функції. Збереження лісів і забезпечення виконання їх функцій – основні завдання гірського лісівництва.
ЧОМУ ПРИРОДА БУНТУЄ? (Стаття на сайті Закарпаття)
https://zakarpattya.net.ua/Blogs/78071-Chomu-pryroda-buntuie
ДЯКУЄМО МІСЦЕВИМ ЖИТЕЛЯМ ЗА ВІДЕО (більшість відео з фейсбуку)
Natalia Fesiuk, Василь Шепетюк, Andrey Kyrmansky, Микола Романюк, Алла Спрінчінат
ПІДПИСУЙСЯ НА КАНАЛ
https://www.youtube.com/gotothegoal?sub_confirmation=1
INSTAGRAM
Дячук Дмитро https://www.instagram.com/dmytro_diachuk/
Іннуся Шепетюк https://www.instagram.com/shepetyuk.inna/
розгорнути опис
згорнути опис