Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Городище Дикий Сад. Найстаріше місто на території України... Історія та прогулянка | Протизавр

Цікаве
Опубліковано: 21 серп. 2020 р.
Підписатися
00:00 – Вступ
01:31 – Як дістатися до городища Дикий сад?
02:02 – Коротка історія городища та прогулянка до міста людей кіммерійських
09:14 – Насамкінець...

15 серпня, в День археолога, на території однієї із найвизначніших історичних пам’яток міста Миколаєва відбувалося прибирання, так звана, толока. Оскільки я ласий до історії тим більше стародавньої, то не міг не взяти участь у цьому заході. Натрудився на славу і, паралельно, записав відеоматеріал, який хочу сьогодні презентувати.

У новому відео мова піде про славне «місто на хвилі», яке має насправді легендарну історію. Так, найстаріше поселення всієї степової України, місто людей кіммерійських, яке згадано в поемі «Одіссея», розташоване у місті Миколаєві. Саме про нього – Дикий Сад, – піде мова у сьогоднішньому матеріалі.

Дикий Сад – це місто-порт, яке існувало за часів кіммерійців, або, так званої, білозерської культури. Воно існувало в період з 1250—925 років до н.е. та є найстарішим містом на території України, що згадується у писемних джерелах. Мова саме про поему Гомера «Одіссея». Є припущення, що поряд із Диким Садом було розташоване місто Ольвія-1, де народився Геродот – батько історії. Але ця територія забудована, тому ніякі археологічно розвідки не робилися…

В часи свого розквіту місто ймовірно існувало як важливий і найпівнічніший чорноморський порт, що поєднував торгові зв'язки кіммерійців з греками та ассирійцями. В місто по водним шляхам стікалися люди і товари зі всієї Кіммерії та інших північних племен.
Городище дикий сад було знайдено в 15 серпня 1927 року археологом Феодосієм Тимофійовичем Камінським. В 1920-ті—1930-ті роки був проведений збір підйомного матеріалу.

Після цього проводилися експедиції за часів розвитого соціалізму. Але більш глибокі роботи почали проводитися з 1991 року під началом Юрія Гребінниковкова, а з 1998 року – Кирилом Горбенком, які працювали(ють) у теперішньому миколаївському національному університеті імені В.О.Сухомлинського. І саме за останні роки, завдяки сприянню місцевої влади та ентузіастів, поселення поступово перетворюється на музей...

У відео я показав як виглядає територія, проєкти реконструкції послення. Також скоро мають відбутися роботи в рамках великого проєкту «Дикий сад: погляд крізь тисячоліття». Після цього на території розкопок повинні з’явитися інформаційні стенди і музей під відритим небом. Тож буде про що розповісти у новому відео. 😉

Під час монтажу відео були використані з каналів КК (youtube.com/c/kurvaneforRisen-good), Ukraїner (youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g), Ігоря Воронцова (youtube.com/user/voroncov709) та безкоштовні анімації із сервісу giphy.com. Авторські права не порушено.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить