Вже одне слово «супер» має наштовхнути нас на думку, що це не якийсь там продукт, а надзвичайний.
А за все, що супер, треба і супер заплатити.
Продавці суперфудів стверджують, що їх потрібно вживати в їжу щодня.
Суперфуди нас схуднуть, спалять жир в найбільш ненависних місцях, зроблять майже орлиним зір і майже суперменом.
Правда, коли пробуєш знайти наукову літературу по суперфудам (в літературі у них більш скромніші назви), її не так багато, як рекламних проспектів.
Із суперфудами все так заплутано, бо серед них і справді корисний риб‘ячий жир (а морської риби ми вживаємо мало), і купа всіляких замінників звичайної їжі, без яких точно можна обійтися, і смачне авокадо (хоча і зібране кривавою ціною, почитайте про це, хто не знає), і чіа, які зроблять десерт вишуканим, але поступаються насінню льону по багатьом «корисним» параметрам, і тд.
Плюси явища «суперфуд» в тому, що звертається увага на те, що їжа впливає на наше здоров‘я.
А мінуси в тому, що їхня популярність збиває людей з пантелику і складається враження, що здорове харчування — це дорого, і звичайним людям не по кишені (бо кілограм ґоджі коштує, як 10-15 кг чорної смородини, а матча — то взагалі напій обраних, шипшиновий настій — то ж не в тренді, якесь село неасфальтоване).
Якби моркву, буряк, зелену петрушку, гречку, та перловку з таким завзяттям рекламували, як «органічну» кіноа чи спіруліну, здоровіших людей було б більше.
Але ж хто купить перловку по 400 грн/кг? А кіноа — то інша річ, то їжа древніх інків:)
А ще — «суперфуд» сприймається багатьма, як своєрідна індульгенція — з‘їв суперфуд, набрався здоров‘я, можна не «паритися» з тими фізичними навантаженнями, «суперфуд» накачає там, де треба і прибере там, де зайве.
Ну ок.
То чи їсти все ж таки те авокадо, батат, капусту кейл та дикий рис? Їжте, чому б ні? Вони урізноманітнюють раціон, роблять його смачнішим. Але й розумійте, що чогось там надзвичайного також немає.
Справжні суперфуди — навколо нас.
А якщо до них додати суперформу і суперкросівки, взяти в руки супергантелі, ночами дивитись не суперсеріали, а суперсни, то, чого доброго, можна і супердовгожителем стати:)
І нехай буде з нами....суперСила! 😊😘❤️
P.S. До речі, зелений чай, і зелена кава таки допомагають схуднути, але якщо їх не пити, а збирати! («доведено британськими вченими....супервченими»)
розгорнути опис
згорнути опис