Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як захищати свої межі?

Цікаве
Опубліковано: 29 жовт. 2019 р.
Запис тренінгу "Як захищати свої межі?", який відбувся 16 вересня 2019 року в Феміністичній майстерні. Ведучі - Леся Данчишин, Олена Дівеєва-Островська (психотерапевтки).

Тема меж є дуже поширеною в нашому житті. Кожна з нас має свої межі: тілесні, територіальні, часові, ресурсні, емоційні, розумові, інші свої межі. І, цікаво, де моя межа? Де межі інших? Часто ми не знаємо своїх меж, тому даємо можливість іншим їх порушувати. Як бути? Як можна відстежити і захистити свої, не ранячи інших? Як повідомити іншим про свої потреби? Відповіддю є асертивність.
Чомусь так склалось в нашій культурі, що говорити про свої потреби, емоції, межі вважається не ґречним. Це спадок від бабусь, які пам’ятають Австро-Угорщину і правила поведінки для панянок, сліди радянського тоталітаризму, травмованості нашого народу чи щось ще давніше, ми не знаємо. Це робота для істориків і культурологів. Але ми, психотерапевтки, знаємо, як шкідливо не мати цієї навички – захищати себе, казати ні, вміти говорити про себе і свої потреби. І цьому можна навчитись.

Отже асертивна поведінка. Вона виходить з глибинного переконання «я важлива», «мої емоції важливі», «мої потреби важливі». Що це таке? На лекції ми розповімо теорію і дамо кілька важливих порад і технік як опанувати цю навичку. Адже це як з велосипедом, якщо він буде стояти на балконі, то ви не навчитесь їздити.

Що може бути нове для вас. Так як захід направлений на асертивність для жінок – ми додаємо специфіки.
🔹 Права жінок і права людини - просто нагадаємо собі про рівність цих прав. І подумаємо, чи ми знаємо їх.
Ви знаєте про своє право передумати? А право попросити то, що хочеться? А право на повагу до вашої гідності? І таких більше 10!
🔹 Права жінки в роботі – вміння протистояти гарасменту і булінгу
🔹 Права жінки в сексуальному стосунку – що таке згода на секс і чому це важливо.
🔹 Право на почуття – газлайтинг і як працювати зі звинуваченнями в істеричності, «бабськості», надмірній емоційності і т.д. Чому ви маєте право відчувати свої емоції, коли хочете.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить