Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Головні аспекти справи «Скіфське золото». Як Україна обстоює свої культурні цінності

Цікаве
Опубліковано: 22 січ. 2020 р.
Підписатися
«Cкіфське золото» вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму Україна вимагала від музею повернути експонати до Національний Музей Історії України - НМІУ.
Нідерланди відмовили повернути колекцію, мотивуючи можливими претензіями з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.
У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів...» повинні бути повернуті в Україну. Музеї анексованого Росією Криму подали апеляцію на це рішення.

В рамках проєкту «СПЕЦВАНТАЖ! Історії повернення українських культурних цінностей» у Мистецькому арсеналі відбулась дискусія щодо актуальних питань реституції «Скіфського золота» — експонатів кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі».
У дискусії приймала участь заступниця Міністра культури, молоді та спорту Світлана Фоменко та директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська–Люта, яка з березня по грудень 2014 обіймала посаду заступниці міністра культури.

Модерував дискусію Вадим Карп'як.

_________________________________
Підпишіться на наш канал, щоб не пропустити найважливіших культурно-мистецьких подій України: ➡️ https://goo.gl/k7H89q
_________________________________
Сайт Мистецького арсеналу: https://artarsenal.in.ua/uk/

Мистецький арсенал у соцмережах:
Фейсбук: https://fb.com/Mystetskyi.Arsenal
Інстаграм: https://instagram.com/mystetskyiarsenal
Телеграм: https://t.me/Mystetskyiarsenal
Твіттер: https://twitter.com/Mystetskyi
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить