В інформаційному просторі триває дискусія про кількість жертв Голодомору 1932–1933. Ділимося мінілекцією на цю тему Олега Воловини, директора Центру демографічних та соціально-економічних досліджень українців у США.
У ній йдеться не лише про кількість жертв. Дослідник аналізує, які саме фактори дають підстави вважати Голодомор геноцидом.
«Понад 80% померли впродовж перших 6–7 місяців 1933-го. Іншими словами, спостерігався вибух рівня смертності у першій половині 1933-го у сільській місцевості України. І це можливо, найбільш унікальна характеристика будь-яких інших голодів, спровокованих людиною, які я знаю, що робить Голодомор особливим.
Це унікальне зростання смертності говорить про політичні фактори, а не економічні, що підтримує аргумент геноциду».
Коментар Олега Воловини був записаний для дайджесту Українського центру безпеки та співпраці. З дозволу організації ми опублікували кілька коментарів із дайджесту на сторінках інституту у соцмережах. Усі представлені думки американських, канадських, італійських дослідників, науковців та лідерів суспільної думки можна прослухати за посиланням: https://bit.ly/3EbYqCY
З огляду на дискусії, що тривають, під патронатом Українського інституту національної пам’яті створять експертно-консультаційну групу, яка:
- проаналізує наявні на сьогодні експертні висновки та дослідження фахівців про кількість жертв Голодомору 1932–1933,
- проведе ряд консультацій з незалежними й авторитетними українськими та іноземними дослідниками, зокрема із питань застосування методів обчислення жертв геноцидів.
Висновки роботи групи представлять громадськості: https://bit.ly/3rESJdy
розгорнути опис
згорнути опис